Wordpress File Upload - en to sr translation catalogue (140 entries)

en: Upload files
sr: Otpremi datoteke

en: Select File
sr: Odaberi datoteku

en: Upload File
sr: Otpremi datoteku

en: File Upload Notification
sr: Obaveštenje o otpremanju datoteke

en: Dear Recipient,%n%%n%   This is an automatic delivery message to notify you that a new file has been uploaded.%n%%n%Best Regards
sr: Dragi primaoče, %n%%n%, ovo je automatski generisana poruka koja vas obaveštava da je datoteka otpremljena.%n%%n%Srdačan pozdrav

en: File %filename% uploaded successfully
sr: Datoteka %filename%  uspešno otpremljena

en: File %filename% uploaded successfully but with warnings
sr: Datoteka %filename% uspešno otpremljena, ali sa upozorenjima

en: File %filename% not uploaded
sr: Datoteka %nazivdatoteke% nije otpremljena

en: File %filename% is being uploaded
sr: Datoteka %nazivdatoteke% upravo se otprema

en: Your message
sr: Vaša poruka

en: Please fill in the above words:
sr: Popunite sledećim rečima:

en: File
sr: Datoteka

en: Date
sr: Датум

en: Size
sr: Veličina

en: User
sr: Korisnik

en: Page
sr: Strana

en: Download
sr: Preuzimanje

en: Download this file
sr: Преузми датотеку

en: Delete
sr: Obrišite

en: Error. Could not resolve ftp target filedir. Check the domain in 'ftpinfo' attribute.
sr: Greška. Ciljni direktorijum datoteke nije mogao biti razrešen. Proverite domen u 'ftpinfo' atributu.

en: Error. Invalid ftp information. Check 'ftpinfo' attribute.
sr: Greška. Nevažeći ftp podaci. Proverite 'ftpinfo' atribut.

en: Error. Could not extract ftp information from 'ftpinfo' attribute. Check its syntax.
sr: Greška. Neuspelo izvlačenje ftp podataka iz 'ftpinfo' atributa. Proverite njegovu sintaksu.

en: Error. Could not resolve ftp target filename. Check the domain in 'ftpinfo' attribute.
sr: Greška. Ftp naziv ciljne datoteke nije mogao biti razrešen. Proverite domen u 'ftpinfo' atributu.

en: Error. The upload size limit of PHP directive upload_max_filesize is preventing the upload of big files.
    PHP directive upload_max_filesize limit is:
sr: Greška. Ograničenje veličine PHP-a za otpremanje, otpremi_max_veličinu datoteke, sprečava otpremanje velikih datoteka. 
    PHP direktiva ograničenja otpremi_max_veličinu datoteke je:

en: The upload time limit of PHP directive max_input_time is preventing the upload of big files.
    PHP directive max_input_time limit is:
sr: Vremensko ograničenje za otpremanje PHP direktive, max_vreme_unosa sprečava otpremanje velikih datoteka. 
    PHP direktiva ograničenja max_vreme_unosa je:

en: Error. Permission denied to write to target folder.
    Check and correct read/write permissions of target folder.
sr: Greška. Odbijena je dozvola za pisanje u ciljnoj fascikli. Proverite i ispravite dozvole za čitanje/pisanje u ciljnoj fascikli.

en: Targer folder doesn't exist.
sr: Ciljna fascikla ne postoji.

en: Upload failed! Missing a temporary folder.
sr: Otpremanje neuspešno! Nedostaje privremena fascikla.

en: Upload failed! Permission denied to write to target folder.
sr: Otpremanje neuspešno! Odbijena dozvola za pisanje u ciljnoj fascikli.

en: File not allowed.
sr: Datoteka nije dozvoljena.

en: The uploaded file exceeds the file size limit.
sr: Veličina otpremljene datoteke prevazilazi ograničenje veličine datoteke.

en: The uploaded file exceeds 2GB and is not supported by this server.
sr: Otpremljena datoteka je veća od 2GB i nije podržana ovim serverom.

en: Upload failed! The uploaded file exceeds the file size limit of the server. Please contact the administrator.
sr: Otpremanje neuspešno! Otpremljena datoteka prevazilazi ograničenje servera za veličinu datoteke. Obratite se administratoru.

en: Upload failed! The duration of the upload exceeded the time limit of the server. Please contact the administrator.
sr: Otpremanje neuspešno! Trajanje otpremanja prevazišlo je vremensko ograničenje servera. Obratite se administratoru.

en: Upload failed! The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
sr: Otpremanje neuspešno! Otpremljena datoteka prevazilazi direktivu MAX_VELIČINA_DATOTEKE koja je navedena u HTML obrascu.

en: Upload failed! The uploaded file was only partially uploaded.
sr: Otpremanje neuspešno! Datoteka je samo delimično otpremljena.

en: Upload failed! No file was uploaded.
sr: Otpremanje neuspešno! Nijedna datoteka nije otpremljena.

en: Upload failed! Failed to write file to disk.
sr: Otpremanje neuspešno! Datoteka nije zapisana na disk.

en: Upload failed! Error occured while moving temporary file. Please contact administrator.
sr: Otpremanje neuspešno! Došlo je do greške prilikom pomeranja privremene datoteke. Obratite se administratoru.

en: Upload failed! A PHP extension stopped the file upload. PHP does not provide a way to ascertain which extension caused the file upload to stop; examining the list of loaded extensions with phpinfo() may help.
sr: Otpremanje neuspešno! PHP ekstenzija zaustavila je otpremanje datoteke. PHP ne obezbeđuje način da se utvrdi koja je ekstenzija zaustavila otpremanje. Možda će pomoći ako pregledate spisak otpremljenih ekstenzija uz phpinfo().

en: Upload failed! Error occured while attemting to upload the file.
sr: Otpremanje neuspešno! Došlo je do greške prilikom pokušaja da se otpremi datoteka.

en: Upload failed!
sr: Otpremanje neuspešno!

en: No file!
sr: Nema datoteke!

en: Upload failed! The upload has been canceled by the user or the browser dropped the connection.
sr: Otpremanje neuspešno! Korisnik je otkazao otpremanje ili je pretraživač izgubio internet vezu.

en: Upload failed! Unknown error.
sr: Otpremanje neuspešno! Nepoznata greška.

en: Please contact the administrator.
sr: Obratite se administratoru.

en: No result from remote server!
sr: Nema rezultata sa udaljenog servera!

en:  but with warnings
sr: ali sa upozorenjima

en: Warning: JSON parse error.
sr: Upozorenje: Greška prilikom JSON parsiranja.

en: Upload parameters of this file, passed as JSON string to the handler, could not be parsed.
sr: Otpremljeni parametri ove datoteke, poslate na obradu kao JSON niz, nisu mogle biti parsirane.

en: UploadStates, passed as JSON string to the handler, could not be parsed.
sr: UploadStates, poslate na obradu kao JSON niz, nisu mogle biti parsirane.

en: Redirection to classic form functionality occurred due to unknown error.
sr: Zbog nepoznate greške došlo je do preusmeravanja na funkcionalnost klasičnog obrasca.

en: Redirection to classic form functionality occurred because AJAX is not supported.
sr: Do preusmeravanja na funkcionalnost klasičnog obrasca došlo je zato što nije podržan AJAX.

en: Redirection to classic form functionality occurred because HTML5 is not supported.
sr: Do preusmeravanja na funkcionalnost klasičnog obrasca došlo je zato što nije podržan HTML5.

en: Redirection to classic form functionality occurred due to JSON parse error.
sr: Do preusmeravanja na funkcionalnost klasičnog obrasca došlo je zbog JSON greške prilikom parsiranja.

en: cannot be empty!
sr: ne može biti prazno!

en: There are more than one instances of the plugin in this page with the same id. Please change it.
sr: Na ovoj stranici ima više od jednog primera plugin-a sa istom identifikacijom.

en: Cannot edit the shortcode because the page has been modified. Please reload the page.
sr: Shortcode ne može da se uredi zato što stranica nije modifikovana. Ponovo učitajte stranicu.

en: ERROR: Captcha not supported! You have an old PHP version. Upgrade your PHP or use RecaptchaV2 (no account).
sr: GREŠKA: Captcha nije podržana! Imate staru PHP verziju. Nadogradite svoj PHP ili koristite RecaptchaV2 (bez naloga).

en: ERROR: No site key. Please contact administrator!
sr: GREŠKA: Nema ključa site-a. Obratite se administratoru.

en: ERROR: No site key defined! Please go to the plugin settings in Dashboard to define Google Recaptcha keys.
sr: GREŠKA: Ključ site-a nije određen. Idite na kontrolnu tablu podešavanja plugin-a da biste odredili Google Recaptcha ključeve.

en: Bad captcha image!
sr: Loša captcha slika!

en: No input!
sr: Nema unosa!

en: Captcha not completed!
sr: Captcha nije kompletan!

en: Wrong captcha!
sr: Pogrešan captcha!

en: Error refreshing captcha!
sr: Greška u osvežavanju captcha!

en: Unknown captcha error!
sr: Nepoznata captcha greška!

en: Captcha not supported by your browser!
sr: Vaš pretraživač ne podržava captcha!

en: the secret parameter is missing
sr: nedostaje tajni parametar

en: the secret parameter is invalid or malformed
sr: tajni parametar je nevažeći ili loše formulisan

en: the response parameter is missing
sr: nedostaje parametar odgovora

en: the response parameter is invalid or malformed
sr: parametar odgovora je nevažeći ili loše formulisan

en: Please do not use drag drop due to an internal problem.
sr: Molimo vas da ne koristite prevlačenje i pozicioniranje zbog internog problema.

en: Error during chunked upload. Unique ID empty in chunk %d
sr: Došlo je do greške prilikom parcijalnog otpremanja. Jedinstveni ID u jedinici memorije %d

en: Chunked upload is not allowed!
sr: Parcijalno otpremanje nije dozvoljeno!

en: Chunked upload aborted due to error in previous chunk!
sr: Parcijalno otpremanje prekinuto je zbog greške u prethodnoj jedinici memorije!

en: Chunked upload failed, final file could not be created!
sr: Otpremanje u jedinici memorije neuspelo, konačna datoteka ne može se kreirati!

en: Could not write file chuck to destination on chunk %d
sr: Ne može se napisati jedinica memorije datoteke u jedinici memorije %d.

en: Could not enlarge destination file on chunk %d
sr: Ne može se uvećati odredišna datoteka u jedinici memorije %d.

en: Could not open file handles on chunk %d
sr: Ne mogu se otvoriti opisi datoteke u jedinici memorije %d

en: Upload skipped! File already exists.
sr: Otpremanje preskočeno! Datoteka već postoji.

en: No files have been selected!
sr: Datoteke nisu odabrane!

en: WPFilebase Plugin not updated because there were no files uploaded.
sr: WPFilebase Plugin nije ažuriran zato što nije bilo otpremljenih datoteka.

en: Notification email was not sent because there were no files uploaded.
sr: Mail obaveštenja nije poslat jer nije bilo otpremljenih datoteka.

en: Notification email was not sent because no recipients were defined. Please check notifyrecipients attribute in the shortcode.
sr: Mail obaveštenja nije poslat jer nije bilo navedenih primalaca. Proverite notifyrecipients atribut u shortcode-u.

en: Notification email was not sent due to an error. Please check notifyrecipients, notifysubject and notifymessage attributes for errors.
sr: Mail obaveštenja nije poslat zbog greške. Proverite notifyrecipients, notifysubject i notifymessage atribute da biste našli greške.

en: Redirection not executed because redirection link is empty. Please check redirectlink attribute.
sr: Preusmeravanje nije izvršeno zato što je link za preusmeravanje prazan. Proverite  redirectlink atribut.

en: Redirection not executed because not all files were successfully uploaded.
sr: Preusmeravanje nije izvršeno zato što nisu sve datoteke uspešno otpremljene.

en: Failed to edit the shortcode because the contents of the page changed. Try again to edit the shortcode.
sr: Neuspešno uređivanje shortcode-a zbog izmene sadržaja stranice. Pokušajte ponovo da uredite shortcode.

en: Failed to delete the shortcode because the contents of the page changed. Try again to delete it.
sr: Neuspešno brisanje shortcode-a zbog izmene sadržaja stranice. Pokušajte ponovo da ga obrišete.

en: The page containing the shortcode has been modified and it is no longer valid. Please go back to reload the shortcode.
sr: Stranica koja sadrži shortcode je izmenjena i više nije validna. Vratite se da ponovo učitate shortcode.

en: Failed to update the shortcode because the contents of the page changed. Go back to reload the shortcode.
sr: Neuspešno ažuriranje shortcode-a zbog izmene sadržaja stranice. Vratite se da ponovo učitate shortcode.

en: Failed to update the shortcode. Please try again. If the problem persists, go back and reload the shortcode.
sr: Neuspešno ažuriranje shortcode-a. Pokušajte ponovo. Ako se problem ne reši, vratite se i opet učitajte shortcode.

en: This is a test message
sr: Ovo je poruka testa

en: This is a test administrator message
sr: Ovo je poruka testa administratora

en: File testfile 1 under test
sr: Datoteka testfile 1 na testiranju

en: File testfile 1 message
sr: Datoteka testfile 1 poruka

en: File testfile 1 administrator message
sr: Datoteka testfile 1 poruka administratora

en: File testfile 2 under test
sr: Datoteka testfile 2 na testiranju

en: File testfile 2 message
sr: Datoteka testfile 2 poruka

en: File testfile 2 administrator message
sr: Datoteka testfile 2 poruka administratora

en: Insert variable %userid% inside text. It will be replaced by the id of the current user.
sr: Unesite promenljivu %idkorisnika% u tekst. Biće zamenjena id-jem tekućeg korisnika.

en: Insert variable %username% inside text. It will be replaced by the username of the current user.
sr: Unesite promenljivu %korisničko ime% u tekst. Biće zamenjena korisničkim imenom tekućeg korisnika.

en: Insert variable %useremail% inside text. It will be replaced by the email of the current user.
sr: Unesite promenljivu %mailkorisnika% u tekst. Biće zamenjena mail-om tekućeg korisnika.

en: Insert variable %filename% inside text. It will be replaced by the filename of the uploaded file.
sr: Unesite promenljivu %nazivdatoteke% u tekst. Biće zamenjena nazivom otpremljene datoteke.

en: Insert variable %filepath% inside text. It will be replaced by the full filepath of the uploaded file.
sr: Unesite promenljivu %putanjadatoteke% u tekst. Biće zamenjena celom putanjom otpremljene datoteke.

en: Insert variable %blogid% inside text. It will be replaced by the blog id of the website.
sr: Unesite promenljivu %idbloga% u tekst. Biće zamenjena id-jem bloga web site-a.

en: Insert variable %pageid% inside text. It will be replaced by the id of the current page.
sr: Unesite promenljivu %idstranice% u tekst. Biće zamenjena id-jem tekuće stranice.

en: Insert variable %pagetitle% inside text. It will be replaced by the title of the current page.
sr: Unesite promenljivu %naslovstranice% u tekst. Biće zamenjena naslovom tekuće stranice.

en: Insert variable %userdataXXX% inside text. Select the user field from the drop-down list. It will be replaced by the value that the user entered in this field.
sr: Unesite promenljivu %korisnički podaciXXX%. Odaberite korisničko polje iz opadajuće liste. Biće zamenjena vrednošću koju je korisnik uneo u ovo polje.

en: Insert variable %n% inside text to denote a line change.
sr: Unesite promenljivu %n% u tekst kako biste označili promenu reda.

en: Test Mode
sr: Režim testiranja

en: select dir...
sr: odaberite dir...

en: type dir
sr: vrsta direktorijuma

en: Upload path: %filepath%
sr: Putanja otpremanja: %filepath%

en: Failed upload path: %filepath%
sr: Putanja otpremanja neuspešna:  %filepath%

en:  (required)
sr: (obavezna)

en: Files are being uploaded. Are you sure you want to exit the page?
sr: Datoteke su otpremljene. Da li sigurno želite da napustite stranicu?

en: checking captcha...
sr: captcha se proverava...

en: refreshing...
sr: osvežava se...

en: correct captcha
sr: ispravi captcha

en: click to continue the upload
sr: kliknite da biste nastavili otpremanje

en: Upload in progress
sr: Otpremanje u toku

en: Upload in progress with warnings!
sr: Otpremanje sa upozorenjima u toku!

en: Upload in progress but some files already failed!
sr: Otpremanje u toku, ali neke datoteke već nisu uspešno otpremljene!

en: Upload in progress but no files uploaded so far!
sr: Otpremanje u toku, ali do sada nisu otpremljene nikakve datoteke!

en: All files uploaded successfully
sr: Sve datoteke uspešno su otpremljene

en: All files uploaded successfully but there are warnings!
sr: Sve datoteke uspešno su otpremljene, ali postoje upozorenja!

en: File uploaded successfully but there are warnings!
sr: Datoteka je uspešno otpremljena, ali postoje upozorenja!

en: Some files failed to upload!
sr: Neke datoteke nisu otpremljene!

en: All files failed to upload
sr: Nijedna datoteka nije otpremljena

en: File failed to upload
sr: Datoteka nije uspešno otpremljena

en: There are no files to upload!
sr: Nema datoteka za otpremanje

en: Test upload message
sr: Testiraj poruku za otpremanje

en: JSON parse warning!
sr: Upozorenje za JSON parsiranje!

en: please wait while redirecting...
sr: Molimo sačekajte preusmeravanje...

en: Open visual shortcode editor in new window
sr: Otvori vizuelni shortcode uređivač u novom prozoru

en: loading visual editor
sr: učitavanje vizuelnog uređivača

en: Clear file list?
sr: Obriši listu datoteke?

en: DROP HERE
sr: POZICIONIRAJ OVDE
