Google Сaptcha - en to cs_CZ translation catalogue (56 entries)

en: Google Captcha Settings
cs_CZ: Nastavení Google Captcha

en: Error: You have entered an incorrect reCAPTCHA value.
cs_CZ: Chyba: Zadali jste nesprávnou hodnotu reCAPTCHA .

en: Normal
cs_CZ: Normální

en: Compact
cs_CZ: Kompaktní

en: Site key
cs_CZ: Klíč serveru

en: Secret Key
cs_CZ: Tajný klíč:

en: Login form
cs_CZ: Přihlašovací formulář

en: Registration form
cs_CZ: Registrační formulář

en: Reset password form
cs_CZ: Formulář pro resetování hesla

en: Comments form
cs_CZ: Formulář komentářů

en: Enter site key
cs_CZ: Zadejte klíč serveru

en: WARNING: The captcha will not display while you don't fill key fields.
cs_CZ: VAROVÁNÍ: Captcha se nezobrazí, když nejsou vyplněná pole s klíči.

en: Enter secret key
cs_CZ: Zadejte tajný klíč

en: Settings saved
cs_CZ: Nastavení uloženo

en: All plugin settings were restored.
cs_CZ: Výchozí nastavení pluginu bylo obnoveno.

en: Settings
cs_CZ: Nastavení

en: Go PRO
cs_CZ: Získat verzi Pro

en: Google Captcha version 2 will not work correctly, since the option "allow_url_fopen" is disabled. Please contact your hosting support service.
cs_CZ: Google Captcha verze 2 nebude fungovat správně, protože je zakázána možnost "allow_url_fopen". Obraťte se na podporu vašeho poskytovatele hostingové služby.

en: Only one reCAPTCHA can be displayed on the page, it's related to reCAPTCHA version 1 features.
cs_CZ: Pouze jeden reCAPTCHA lze zobrazit na stránce, to souvisí s funkcí verze 1 reCAPTCHA.

en: If you would like to add a Google Captcha (reCAPTCHA) to your page or post, please use %s button
cs_CZ: Pokud byste chtěli přidat Google Captcha (reCAPTCHA) na vaše stránky nebo příspěvku, použijte tlačítko %s

en: You can add the Google Captcha (reCAPTCHA) to your page or post by clicking on %s button in the content edit block using the Visual mode. If the button isn't displayed or you would like to add the Google Captcha (reCAPTCHA) to your own form , please use the shortcode %s
cs_CZ: Na stránku můžete přidat Google Captcha (reCAPTCHA) nebo příspěvek klepnutím na tlačítko %s v obsahu blok pro úpravy pomocí celoobrazovkového režimu. Pokud tlačítko není zobrazeno, nebo chcete přidat Google Captcha (reCAPTCHA) na vlastním formuláři, použijte shortcode %s

en: Authentication
cs_CZ: Autentizace

en: Before you are able to do something, you must to register %shere%s
cs_CZ: Nejdříve, než budete schopni něco udělat, musíte se zaregistrovat % szde %s

en: Enter site key and secret key, that you get after registration.
cs_CZ: Zadejte klíč serveru a tajný klíč, které obdržíte po registraci.

en: Options
cs_CZ: Možnosti

en: Enable reCAPTCHA for
cs_CZ: Povolit reCAPTCHA pro

en: WordPress default
cs_CZ: Výchozí WordPress

en: This option is available only for network or for main blog
cs_CZ: Tato možnost je k dispozici pouze pro síť nebo pro hlavní blog

en: Plugins
cs_CZ: Pluginy

en: You should %s to use this functionality
cs_CZ: Měli byste použít tuto %s funkci

en: activate
cs_CZ: Aktivování

en: for network
cs_CZ: pro síť

en: download
cs_CZ: stáhnout

en: Close
cs_CZ: Zavřít

en: Unlock premium options by upgrading to Pro version
cs_CZ: Odemknout prémiové možnosti po aktualizaci na verzi Pro

en: Learn More
cs_CZ: Více informací

en: If you would like to add Google Captcha (reCAPTCHA) to a custom form see %s
cs_CZ: Pokud byste chtěli přidat Google Captcha (reCAPTCHA) do vlastního formuláře viz %s

en: FAQ
cs_CZ: Často kladené otázky

en: Hide reCAPTCHA in Comments form for
cs_CZ: Skrýt reCAPTCHA ve formuláři komentářů pro

en: reCAPTCHA version
cs_CZ: Verze reCAPTCHA

en: version
cs_CZ: verze

en: reCAPTCHA theme
cs_CZ: Vzhled reCAPTCHA

en: for version
cs_CZ: pro verzi

en: reCAPTCHA language
cs_CZ: reCAPTCHA jazyk

en: Use the current site language
cs_CZ: Použít aktuální jazyk webu

en: Using
cs_CZ: Použití

en: reCAPTCHA size
cs_CZ: Velikost reCAPTCHA

en: Save Changes
cs_CZ: Uložit změny

en: To use Google Captcha you must get the keys from
cs_CZ: Chcete-li použít Google Captcha musíte získat klíče z

en: here
cs_CZ: zde

en: and enter them on the
cs_CZ: a zadejte je v

en: plugin setting page
cs_CZ: stránka nastavení pluginu

en: Error
cs_CZ: Chyba

en: You have entered an incorrect reCAPTCHA value.
cs_CZ: Zadali jste nesprávnou hodnotu reCAPTCHA .

en: You have entered an incorrect reCAPTCHA value. Click the BACK button on your browser, and try again.
cs_CZ: Zadali jste nesprávnou hodnotu reCAPTCHA . Klepněte na tlačítko zpět ve vašem prohlížeči a opakujte akci.

en: Support
cs_CZ: Podpora
