Formidable Registration v1.11.08 - en to da translation catalogue (84 entries)

en: You are running an outdated version of Formidable. This plugin may not work correctly if you do not update Formidable.
da: Du anvender en forældet version af Formidable. Dette plugin virker ikke korrekt med mindre du opdaterer Formidable.

en: User ID
da: Bruger ID

en: This username is already registered.
da: Dette brugernavn er optaget.

en: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
da: Dette brugernavn er ugyldigt fordi det indeholder ugyldige tegn. Indtast venligst et gyldigt brugernavn.

en: This email address is already registered.
da: Denne e-mail adresse er allerede oprettet.

en: Passwords may not contain the character "\".
da: Adgangskoder kan ikke indeholde tegn "\".

en: <strong>ERROR</strong>: You have not confirmed your e-mail address. %1$sResend activation%2$s?
da: <strong>FEJL</strong>: Du mangler at bekræfte din e-mail adresse. %1$sGensend bekræftelses e-mail%2$s?

en: <strong>ERROR</strong>: Your registration has not yet been approved.
da: <strong>FEJL</strong>: Din nye bruger profil er endnu ikke godkendt.

en: <strong>ERROR</strong>: Your payment has not been completed. You must complete your payment before you may log in.
da: <strong>FEJL</strong>: Din betaling er ikke gennemført. Din betaling skal være gennemført før du kan logge ind.

en: Your account is now active. Enjoy!
da: Din bruger profil er nu aktiv. God fornøjelse!

en: Your account has been activated. You may now log in.
da: Din bruger profil er blevet aktiveret. Du har nu adgang til at logge ind.

en: Your account has been activated. Please check your e-mail for your password.
da: Din bruger profil er blevet aktiveret. Kontroller venligst din indbakke efter en e-mail med din adgangskode.

en: Settings Saved
da: Opsætning gemt

en: The activation e-mail has been sent to the e-mail address with which you registered. Please check your email and click on the link provided.
da: Aktiverings e-mail er blevet sendt til den e-mail adresse du indtastede. Kontroller venligst om du har modtaget en e-mail og klik på linket i e-mailen.

en: That activation link is invalid.
da: Aktiverings linket er ugyldigt.

en: Username
da: Brugernavn

en: Password
da: Adgangskode

en: Remember Me
da: Husk mig

en: Login
da: Log ind

en: Reset my password
da: Nulstil min adgangskode

en: Your username and password
da: Dit brugernavn og din adgangskode

en: Username: %s
da: Brugernavn: %s

en: Password: %s
da: Adgangskode: %s

en: The username field is empty.
da: Du skal indtaste et brugernavn.

en: The password field is empty.
da: Du skal indtaste din adgangskode.

en: Invalid username or password. %1$sLost your password%2$s?
da: Ugyldigt brugernavn eller adgangskode. %1$sHar du glemt din adgangskode?%2$s?

en: You have not confirmed your e-mail address. %1$sResend activation%2$s?
da: Du mangler at bekræfte din e-mail adresse. %1$sGensend aktiverings e-mail%2$s?

en: Your email has been successfully confirmed, but you must complete your payment before you can log in.
da: Din e-mail adresse er nu bekræftet, men før du kan logge ind skal din betaling være gennemført.

en: Your email has been confirmed, but you must now be approved by an administrator before you can log in. You will be notified by e-mail once your account has been reviewed.
da: Din e-mail adresse er bekræftet, men dine nye profil skal manuelt godkendes før du kan logge ind. Du modtager en e-mail når din bruger profil er blevet godkendt.

en: Require new users to confirm their e-mail address before they may log in.
da: Kræv at nye brugere skal bekræfte deres e-mail adresse før de kan logge ind.

en: Require new users to be approved by an administrator before they may log in.
da: Kræv at nye brugere skal godkendes af en administrator før de kan logge ind.

en: Prevent users from logging in until Paypal payment is complete.
da: Brugere kan først logge ind efter en gennemført Paypal betaling.

en: Select the page where users will be redirected after clicking the activation link.
da: Vælg siden som brugerne skal sendes til når de klikker på aktiverings linket.

en: Select the general login/logout page for your site.
da: Vælg den generelle log ind/log ud side for dit website.

en: Register User
da: Ny bruger profil

en: [%s] Activate Your Account
da: [%s] Aktiver din bruger profil

en: Thanks for registering at %s! To complete the activation of your account please click the following link:
da: Tak for din tilmelding til %s! For at bekræfte din nye bruger profil skal du klikke på følgende link:

en: [%s] Your username and password
da: [%s] Dit brugernavn og adgangskode

en: Created at signup
da: Oprettet ved tilmelding

en: User Email
da: Bruger e-mail

en: You need an "email" field type in your form
da: Du mangler et "email" felt i din formular

en: Automatically Generate from Email
da: Opret automatisk ud fra e-mail adressen

en: Use Full Email Address
da: Anvend hele e-mail adressen

en: Automatically Generate
da: Opret automatisk

en: First Name
da: Fornavn

en: None
da: Ingen

en: Last Name
da: Efternavn

en: Display Name
da: Visningsnavn

en: Same as Username
da: Samme som brugernavn

en: First Last (as selected above)
da: For Efter (som valgt ovenfor)

en: Last First (as selected above)
da: Efter For (som valgt ovenfor)

en: User Role
da: Bruger rolle

en: Avatar
da: Profil billede

en: Only select an avatar if you have not set it in another form. Only file upload fields will show here.
da: Vælg kun et profil billede, hvis du ikke har valgt et tidligere. Kun upload felter vises her.

en: Automatically log in users who submit this form
da: Log brugere ind automatisk efter tilmelding

en: User Meta
da: Bruger Meta

en: Add
da: Ny

en: User Moderation
da: Bruger godkendelse

en: Email confirmation
da: E-mail bekræftelse

en: Redirect to:
da: Viderstil til:

en: Admin approval
da: Admin godkendelse

en: Complete Paypal payment
da: Paypal betaling

en: Email Notification
da: E-mail besked

en: From/Reply to
da: Fra/Svar til

en: Name
da: Navn

en: Email
da: E-mail

en: Subject
da: Emne

en: Message
da: Besked

en: Form Field
da: Formular felt

en: Select Field
da: Vælg velt

en: Login/Logout URL
da: Log ind/Log ud URL

en: Lost Password
da: Glemt adgangskode

en: Register users who submit this form
da: Tilmeld brugere som udfylder denne formular

en: Add a login form anywhere on your site
da: Tilføj en log ind formular hvor som helst på din side

en: Login Form
da: Log ind formular

en: Display fields in
da: Vis felter i

en: multiple rows
da: flere rækker

en: a single row
da: en enkelt række

en: Use Formidable Styling
da: Anvend Formidable styling

en: Slide the login area
da: Slide log ind området

en: Include Remember Me checkbox
da: Anvend et Husk Mig afkrydsningsfelt

en: Username Label
da: Brugernavn label

en: Password Label
da: Adgangskode label

en: Remember Me Label
da: Husk mig Label
