Gallery Bank - en to uk translation catalogue (181 entries)

en: Insert Gallery Bank Shortcode
uk: Вставити Шорткод Gallery Bank

en: Select an album below to add it to your post or page.
uk: Виберіть альбом нижче, щоб додати його до вашої публікації або сторінки

en: Gallery Type
uk: Тип Галереї

en: Albums with Images
uk: Альбомів із Зображеннями

en: Only Images
uk: Тільки Зображення

en: Album Format
uk: Формат Альбома

en: Select Album Format
uk: Виберіть Формат Альбома

en: Select Album
uk: Виберіть Альбом

en: Select an Album
uk: Виберіть Альбом

en: Gallery Format
uk: Формат Галереї

en: Select Gallery Format
uk: Виберіть Формат Галереї

en: Images in Row
uk: Зображення в Рядок

en: Image Width
uk: Ширина Зображення

en: Albums in Row
uk: Альбоми  в Рядок

en: Text Format
uk: Текстовий Формат

en: Select Format
uk: Виберіть Формат

en: Special Effects
uk: Спеціальні ефекти

en: Animation Effects
uk: Анімовані ефекти

en: Show Responsive Gallery
uk: Показати Адаптивну Галерею

en: Show Album Title
uk: Показати Назву Альбома

en: Insert Album
uk: Вставити Альбом

en: Cancel
uk: Відмінити

en: Please select an Album
uk: Будь ласка, виберіть Альбом

en: Please select an Album Format
uk: Будь ласка, виберіть Формат Альбома

en: Please select a Gallery Images Format
uk: Будь ласка, виберіть Формат Галереї Зображень

en: Please select a Text Format for the Gallery
uk: Будь ласка, виберіть Текстовый Формат для Галереї

en: VIEW ALL
uk: ПЕРЕГЛЯНУТИ ВСЕ

en: Dashboard
uk: Інформаційна панель

en: Add New Album
uk: Додати Новий Альбом

en: Album Sorting
uk: Сортування Альбома

en: Global Settings
uk: Глобальні Налаштування

en: System Status
uk: Стан Системи

en: Licensing
uk: Ліцензування

en:  Set as Album Cover
uk:  Встановити в якості Обкладинки Альбома

en:  Rotate Image
uk: поверніть зображення

en: Enter your Title
uk: Введіть ваш Заголовок

en: Enter your Description
uk: Введіть ваш Опис

en: Enter your Tags
uk: Введіть ваші Теґи

en: Delete Image
uk: Видалити Зображення

en: Delete Video
uk: Видалити Відео

en: Add Gallery using Gallery Bank
uk: Додати Галерею за допомогою Gallery Bank

en: Title
uk: Заголовок

en: Select Gallery
uk: Виберіть Галерею

en: Select Gallery Format
uk: Виберіть Формат Галереї

en: Images In Row
uk: Зображення в Рядок

en: Select Text Format
uk: Виберіть Текстовий Формат

en: Special Effect
uk: Спеціальні Ефекти

en: Select Special Effect
uk: Виберіть Спеціальні Ефекти

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Animation Effect
uk: Анімовані Ефекти

en: Responsive Gallery
uk: Адаптивна Галерея

en: Back to Albums
uk: Повернутись до Альбомів

en: Save and Submit Changes
uk: Зберегти та Надіслати Зміни

en: Album Published. Kindly wait for the redirect to happen.
uk: Aльбом Опублікований. Будь ласка, дочекайтесь поки відбудеться переадресація.

en: Album Details
uk: Детальна інформація про Альбом

en: Album Title
uk: Назва Aльбома

en: Enter your Album Title
uk: Введіть вашу Назву Aльбома

en: Description
uk: Oпис

en: Upload Images
uk: Завантажити Зображення

en: Your browser doesn"t have Flash, Silverlight or HTML5 support.
uk: Ваш браузер не підтримує Flash, Silverlight або HTML5.

en: Upload Images
uk: опублікувати зображень

en: Your Wordpress Version doesn"t support Wp-media.
uk: Ваш Wordpress Версія не підтримує WP-Media.

en: Upload Videos
uk: Завантажити Відеоролики

en: Video Url
uk: URL-адреса Відео

en: Enter your Video Url
uk: Введіть вашу URL-адресу Відео

en: Upload Video
uk: Завантажити Відео

en: Your Gallery Bank Album
uk: Ваш Gallery Bank-Aльбом

en: Delete
uk: Видалити

en: Thumbnail
uk: Мініатюра

en: Title & Description
uk: Заголовок & Опис

en: Tags (comma separated list)
uk: Теґи (розділений комами список)

en: Url to Redirect on click of an Image
uk: URL-адреса для переадресації при кліку по Зображенню

en: Are you sure you want to delete this Image?
uk: Ви впевнені, що хочете видалити це Зображення?

en: Are you sure you want to delete these Images?
uk: Ви впевнені, що хочете видалити ці Зображення?

en: Album Preview
uk: Перегляд Альбому

en: Please Choose
uk: Виберіть, будь ласка,

en: Re-Order Albums
uk: Впорядкувати Альбоми

en: Update Order
uk: Оновити Порядок

en: Sorting Order has been updated.
uk: Порядок сортування був оновлений.

en: Attention! A new vesion of Gallery Bank is available for download.
uk: Увага! Нова версія Gallery Bank доступна для скачування.

en: Click
uk: Клік

en: here
uk: тут

en: to upgrade your version of Gallery Bank.
uk: для оновлення вашої версії Gallery Bank.

en: Dashboard - Gallery Bank
uk: Інформаційна панель - Gallery Bank

en: Delete All Albums
uk: Видалити Всі Альбоми

en: Purge Images & Albums
uk: Очистити Зображення & Альбоми

en: Restore Factory Settings
uk: Відновити Налаштування Виробника

en: Existing Albums Overview
uk: Огляд Існуючих Альбомів

en: Total Images
uk: Всього Зображень

en: Date of Creation
uk: Дата Створення

en: Preview Album
uk: Перегляд Альбому

en: Edit Album
uk: Редагувати Альбом

en: Re-Order Images
uk: Впорядкувати Зображення

en: Delete Album
uk: Видалити Aльбом

en: Are you sure you want to delete this Album?
uk: Ви впевнені, що хочете видалити цей Альбом?

en: Are you sure you want to delete all Albums?
uk: Ви впевнені, що хочете видалити всі Альбоми?

en: Are you sure you want to Restore Factory Settings?
uk: Ви впевнені, що хочете Відновити Налаштування Виробника?

en: Are you sure you want to Purge all Images & Albums?
uk: Ви впевнені, що хочете Очистити всі Зображення & Альбоми?

en: Update Album
uk: Оновити Альбом

en: Album Updated. Kindly wait for the redirect to happen.
uk: Aльбом Оновлено. Будь ласка, дочекайтесь поки відбудеться переадресація.

en: Upload Thumbnails
uk: опублікувати Мініатюри

en: Get System Report
uk: Отримати Системне Повідомлення

en: Close System Report
uk: Закрити Системне Повідомлення

en: Default
uk: За замовчуванням

en: Gallery Bank Documentation
uk: Документація Gallery Bank

en: Gallery Bank Licensing Module
uk: Модуль Ліцензування Gallery Bank

en: Update
uk: Оновити

en: Success! Settings have been updated.
uk: Успіх! Налаштування були оновлені.

en: Restore Settings
uk: Відновити Налаштування

en: Update Settings
uk: Налаштування  Оновлень

en: Settings has been updated.
uk: Налаштування були оновлені.

en: Success! Settings have been restored.
uk: Успіх! Налаштування були відновлені.

en: Thumbnail Settings
uk: Налаштування Мініатюр

en: Thumbnail Size
uk: Розмір Мініатюр

en: Original
uk: Вихідний

en: Custom
uk: Користувацький

en: Opacity
uk: Непрозорість

en: Border Size
uk: Розмір Рамки

en: Border Radius
uk: Радіус заокруглень Рамки

en: Border Color
uk: Колір Рамки

en: Margin Between Images
uk: Ширина Полів між Зображеннями

en: Text Color
uk: Колір Тексту

en: Text-Align
uk: Вирівнювання Тексту

en: Font-Family
uk: Сімейство  Шрифтів

en: Heading Font-Size
uk: Розмір Шрифта Заголовка

en: Text Font-Size
uk: Розмір Шрифта Тексту

en: Description Length
uk: Довжина Опису

en: Album Cover Settings
uk: Налаштування Обкладинки Альбому

en: Cover Size
uk: Розмір Обкладинки

en: Show Albums
uk: Показати Альбоми

en: Responsive
uk: одержаний у відповідь

en: With Albums in Row
uk: З Альбоми в Роу

en: Margin Between Albums
uk: Ширина Полів між Альбомами

en: Text for Album Click
uk: Текст при Кліку по Альбому

en: Filter Settings
uk: Налаштування Фільтра

en: Filters
uk: Фільтри

en: Enable
uk: Включити

en: Disable
uk: Відключити

en: Filter Color
uk: Фільтр Кольору

en: Filter Text Color
uk: Фільтр Кольору Тексту

en: Font-Size
uk: Розмір Шрифта

en: Roles & Capabilities
uk: Ролі & Можливості

en: Privileges for Admin
uk: Привілегії для Адміністратора

en: Full Control
uk: Повний Контроль

en: Read
uk: Читати

en: Write
uk: Написати

en: Privileges for Editor
uk: Привілегії для Редактора

en: Privileges for Author
uk: Привілегії для Aвтора

en: Privileges for Contributor
uk: Привілегії для Вкладника

en: Privileges for Subscriber
uk: Привілегії для Абонента

en: Lightbox Settings
uk: Налаштування Лайтбокса

en: Lightbox Type
uk: Тип Лайтбокса

en: Inline Background
uk: Поточний Фон

en: Overlay Background
uk: Накладений Фон

en: Fade In Time
uk: Поступово з'являється

en: Fade Out Time
uk: Поступово зникає

en: Facebook Comments
uk: Коментарі в Facebook

en: Social Sharing
uk: Поширення в Соцмережах

en: Image Title
uk: Назва Зображення

en: Image Description
uk: Опис Зображення

en: Image Uploader Settings
uk: зображення Видавець Налаштування

en: Uploader for Images
uk: зображення Видавець

en: Change Uploading Image Name
uk: Зміна-Передача Назва зображення

en: Front - End Layout Settings
uk: Параметри Макета Фронт-Енд

en: Text for Back Button
uk: Текст для кнопки Назад

en: Button Color
uk: Колір Кнопки

en: Button Text Color
uk: Колір Тексту Кнопки

en: Album Seperator
uk: Сепаратор Альбомів

en: Image url location
uk: Зображення URL розташування

en: Open in New Window
uk: Відкрити у новому вікні

en: Same Window
uk: те ж саме вікно

en: Pagination Settings for Images
uk: Налаштування Розбиття на сторінки для Зображень

en: Paging
uk: Розбиття на сторінки

en: No. of Images Per Page
uk: Кількість Зображень на Сторінку

en: Slide Show Settings
uk: Налаштування Слайдшоу

en: Auto Play
uk: Автозапуск

en: Interval
uk: Інтервал

en: Language Direction Settings
uk: Налаштування Мовного Напрямку

en: Language Direction
uk: Мовний Напрямок

en: Are you sure you want to restore settings?
uk: Ви впевнені, що хочете відновити налаштування?
