Gallery Bank - en to tr translation catalogue (181 entries)

en: Insert Gallery Bank Shortcode
tr: Kısa kod ile Galeri Bank Ekle

en: Select an album below to add it to your post or page.
tr: Bir albüm seçin ve yazıya ekleyin

en: Gallery Type
tr: Galeri çeşidi

en: Albums with Images
tr: Resimli Albümler

en: Only Images
tr: Sadece Resimler

en: Album Format
tr: Albüm Biçimi

en: Select Album Format
tr: Bir Albüm Biçimi Seçiniz

en: Select Album
tr: Albüm Seçiniz

en: Select an Album
tr: Bir Albüm Seçiniz

en: Gallery Format
tr: Galery Biçimi

en: Select Gallery Format
tr: Galeri Biçimi Seçiniz

en: Images in Row
tr: Satırdaki Resimler

en: Image Width
tr: Resim Genişliği

en: Albums in Row
tr: Satırdaki Albümler

en: Text Format
tr: Yazı Biçimi

en: Select Format
tr: Biçim Seçiniz

en: Special Effects
tr: Özel Efektler

en: Animation Effects
tr: Animasyon Efektleri

en: Show Responsive Gallery
tr: Responsive Galeri Göster

en: Show Album Title
tr: Albüm Başlığını Göster

en: Insert Album
tr: Albüm Ekle

en: Cancel
tr: İptal Et

en: Please select an Album
tr: Lütfen Bir Albüm Seçiniz

en: Please select an Album Format
tr: Lütfen Albüm Biçimi Seçiniz

en: Please select a Gallery Images Format
tr: Resim Galerisi İçin Bir Biçim Seçiniz

en: Please select a Text Format for the Gallery
tr: Galeri İçin Bir yazı formatı seçiniz!

en: VIEW ALL
tr: HEPSİNİ GÖR

en: Dashboard
tr: Yönetim Paneli

en: Add New Album
tr: Yeni Albüm Ekle

en: Album Sorting
tr: Albümü Sırala

en: Global Settings
tr: Genel Ayarlar

en: System Status
tr: Sistem Durumu

en: Licensing
tr: Lisans

en:  Set as Album Cover
tr: Albüm Kapağı Olarak Ayarla

en:  Rotate Image
tr: Resmi Döndür

en: Enter your Title
tr: Başlığı Gir

en: Enter your Description
tr: Açıklamayı Gir

en: Enter your Tags
tr: Etiketleri Gir

en: Delete Image
tr: Resmi Sil

en: Delete Video
tr: Videoyu Sil

en: Gallery Bank
tr: Galery Bank

en: Add Gallery using Gallery Bank
tr: Galery Bank Kullanarak Galeri Ekle

en: Title
tr: Başlık

en: Select Gallery
tr: Galeri Seç

en: Select Gallery Format
tr: Galeri Biçimi Seç

en: Images In Row
tr: Satırdaki Resimler

en: Select Text Format
tr: Yazı Formatını Seç

en: Special Effect
tr: Özel Efekt

en: Select Special Effect
tr: Özel Efekt Seç

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Animation Effect
tr: Animasyon Efekti

en: Responsive Gallery
tr: Esnek Galeri

en: Album Preview
tr: Albüm Önizleme

en: Back to Albums
tr: Albümlere Dön

en: Please Choose
tr: Lütfen Seçim Yapınız

en: Re-Order Albums
tr: Albümleri Yeniden Sırala

en: Update Order
tr: Sıralamayı Güncelle

en: Sorting Order has been updated.
tr: Sıralama ayarlandı.

en: Attention! A new vesion of Gallery Bank is available for download.
tr: Dikkat! Gallery Bank'in yeni sürümü indirilmeye hazır

en: Click
tr: Tıkla

en: here
tr: Buraya

en: to upgrade your version of Gallery Bank.
tr: Gallery Bank eklentisinin yeni versiyonunu yüklemek için

en: Dashboard - Gallery Bank
tr: Yönetim Paneli- Galery Bank

en: Delete All Albums
tr: Tüm albümleri sil

en: Purge Images & Albums
tr: Albümleri ve Resimleri Temizle

en: Restore Factory Settings
tr: Fabrika ayarlarına geri dön

en: Existing Albums Overview
tr: İçinde resim olan Albümleri Önizle

en: Thumbnail
tr: Küçük Resim(Thumbnail)

en: Album Title
tr: Albüm başlığı

en: Total Images
tr: Tüm Resimler

en: Date of Creation
tr: Üretilme Tarihi

en: Preview Album
tr: Albüm Önizle

en: Edit Album
tr: Albümü Düzenle

en: Re-Order Images
tr: Resimleri Yeniden Sırala

en: Delete Album
tr: Albümü Sil

en: Are you sure you want to delete this Album?
tr: Albümü silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete all Albums?
tr: Tüm Albümleri silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to Restore Factory Settings?
tr: Fabrika ayarlarına dönmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to Purge all Images & Albums?
tr: Tüm Albüm ve Resimleri temizlemek istediğinizden emin misiniz?

en: Album
tr: albümü

en: Save Album
tr: Kurtarış Albüm

en: Album Saved. Kindly wait for the redirect to happen.
tr: Albüm Kaydedilir. Sabırlı olun yönlendiriliyorsunuz...

en: Album Details
tr: Albüm Ayrıntıları

en: Enter your Album Title
tr: Albüm Başlığını Gir

en: Description
tr: Açıklama

en: Upload Images
tr: Resim Yükle

en: Your browser doesn"t have Flash, Silverlight or HTML5 support.
tr: Tarayınınızın Flash, Silverlight veya HTML5 desteği yok!

en: Upload Thumbnails
tr: Thumbnail(Küçük Resim) Yükle

en: Your Wordpress Version doesn"t support Wp-media.
tr: Wordpress Sürümünüz WP-Media'yı desteklemiyor.

en: Upload Videos
tr: Video(lar) Yükle

en: Video Url
tr: Video URL'si

en: Enter your Video Url
tr: Video Adresini Giriniz

en: Upload Video
tr: Video Yükle

en: Your Gallery Bank Album
tr: Galery Bank Albümünüz

en: Delete
tr: Sil

en: Title & Description
tr: Başlık&Açıklama

en: Tags (comma separated list)
tr: Etiketler(iki etiket arasına virgül)

en: Url to Redirect on click of an Image
tr: Resme Tıklayınca Gidecek URL

en: Are you sure you want to delete this Image?
tr: Resmi silmek İstediğiniziden Emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete these Images?
tr: Bu Resimleri Silmek istediğinizden Emin misiniz?

en: Get System Report
tr: Sistem Raporu Al

en: Close System Report
tr: Sistem Raporunu sil

en: Default
tr: Varsayılan

en: Gallery Bank Documentation
tr: Galery Bank Dökümanları

en: Gallery Bank Licensing Module
tr: Galery Bank Lisans Modülü

en: Update
tr: Güncelle

en: Success! Settings have been updated.
tr: Başarılı! Ayarlar Güncellendi

en: Restore Settings
tr: Ayarları Sıfırla

en: Update Settings
tr: Ayarları Güncelle

en: Settings has been updated.
tr: Ayarlar güncellendir

en: Success! Settings have been restored.
tr: Başarılı! Fabrika ayarlarına döndünüz.

en: Thumbnail Settings
tr: Küçük Resim(Thumbnail) Ayarları

en: Thumbnail Size
tr: Küçük Resim(Thumbnail) Boutu

en: Original
tr: Orijinal

en: Custom
tr: Uyarlama

en: Opacity
tr: Saydamlık

en: Border Size
tr: Border Boyutu

en: Border Radius
tr: Border Yarıçapı

en: Border Color
tr: Border Rengi

en: Margin Between Images
tr: Resimler arası Boşluk

en: Text Color
tr: Yazı Rengi

en: Text-Align
tr: Yazı-Hizalama

en: Font-Family
tr: Font Familyası

en: Heading Font-Size
tr: Başlık Font Boyutu

en: Text Font-Size
tr: Yazı Fontu Büyüklüğü

en: Description Length
tr: Açıklama Uzunluğu

en: Album Cover Settings
tr: Albüm Kapağı Açıklaması

en: Cover Size
tr: Kapak Büyüklüğü

en: Show Albums
tr: Albümleri Göster

en: Responsive
tr: Esnek

en: With Albums in Row
tr: Albümlerin satırdaki ile

en: Margin Between Albums
tr: Albümler arası Boşluk

en: Text for Album Click
tr: Albüm Tıklama Yazısı

en: Filter Settings
tr: Filtreleme Ayarları

en: Filters
tr: Filtreler

en: Enable
tr: Aktif

en: Disable
tr: Pasif

en: Filter Color
tr: Renk Filtresi

en: Filter Text Color
tr: Yazı Rengi Filtresi

en: Font-Size
tr: Yazı - Büyüklüğü

en: Roles & Capabilities
tr: Roller ve Yetenekler

en: Privileges for Admin
tr: Yönetici(Admin) Ayrıcalıkları

en: Full Control
tr: Tam Denetim

en: Read
tr: Oku

en: Write
tr: Yaz

en: Privileges for Editor
tr: Editör için ayrıcalıklar

en: Privileges for Author
tr: Yazar için ayrıcalıklar

en: Privileges for Contributor
tr: Destekleyiciler için Ayrıcalıklar(Kayıtlı)

en: Privileges for Subscriber
tr: Takipçiler için ayrıcalıklar

en: Lightbox Settings
tr: Lightbox Ayarları

en: Lightbox Type
tr: Lightbox Ayarları

en: Inline Background
tr: Arka Plan Hizası

en: Overlay Background
tr: Fare üstünde iken arkaplan

en: Fade In Time
tr: Soldurmaya başlama zamanı

en: Fade Out Time
tr: Soldurmayı bitirme zamanı

en: Facebook Comments
tr: Facebook Yorumları

en: Social Sharing
tr: Sosyal Ağlarda Paylaşım

en: Image Title
tr: Resim Başlığı

en: Image Description
tr: Resim açıklaması

en: Image Uploader Settings
tr: Resim Yükleyici Ayarları

en: Uploader for Images
tr: Resim Yükleyici

en: WP Media
tr: WP- Ortam İçeriği

en: Change Uploading Image Name
tr: Yüklenen Resmin İsmin Değiştir

en: Front - End Layout Settings
tr: Son Yüz Düzen Ayarları

en: Text for Back Button
tr: Geri butonu açıklaması

en: Button Color
tr: Buton rengi

en: Button Text Color
tr: Buton Yazısı Rengi

en: Album Seperator
tr: Albüm Karıştırıcı

en: Image url location
tr: Resim URL lokasyonu

en: Open in New Window
tr: Yeni Pencerede Aç

en: Same Window
tr: Aynı Pencere

en: Pagination Settings for Images
tr: Resimler için sayfalama ayarları

en: Paging
tr: Sayfalama

en: No. of Images Per Page
tr: Sayfa Başında resim Sayısı

en: Slide Show Settings
tr: Slide Show ayarları

en: Auto Play
tr: Otomatik Başlatma

en: Interval
tr: Sıklık

en: Language Direction Settings
tr: Dil ve Yönlendirme Ayarları

en: Language Direction
tr: Dil Ayarlaması

en: Are you sure you want to restore settings?
tr: Ayarları sıfırlamak istediğinizden emin misiniz?
