Gallery Bank - en to nl translation catalogue (170 entries)

en: Insert Gallery Bank Shortcode
nl: Gallery Bank shortcode invoegen

en: Select an album below to add it to your post or page.
nl: Selecteer een album en voeg het toe aan uw post of pagina.

en: Gallery Type
nl: Galerij type

en: Albums with Images
nl: Albums met afbeeldingen

en: Only Images
nl: Alleen afbeeldingen

en: Album Format
nl: Album formaat

en: Select Album Format
nl: Selecteer album formaat

en: Select Album
nl: Selecteer album

en: Select an Album
nl: Selecteer een album

en: Gallery Format
nl: Galerij Formaat

en: Select Gallery Format
nl: Selecteer galerij formaat

en: Images in Row
nl: Aantal afbeeldingen in een rij

en: Image Width
nl: Afbeelding breedte

en: Albums in Row
nl: Aantal albums in een rij

en: Text Format
nl: Tekst formaat

en: Select Format
nl: Selecteer een formaat

en: Special Effects
nl: Speciale effecten

en: Animation Effects
nl: Animatie effecten

en: Show Responsive Gallery
nl: Toon responsive galerij

en: Show Album Title
nl: Toon album titel

en: Insert Album
nl: Album Toevoegen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Please select an Album
nl: Selecteer een Album

en: Please select an Album Format
nl: Selecteer een Album Formaat

en: Please select a Gallery Images Format
nl: Selecteer een Galerij Afbeeldingen Formaat

en: Please select a Text Format for the Gallery
nl: Selecteer een Text Formaat voor de Galerij

en: VIEW ALL
nl: Bekijk Alles

en: Add New Album
nl: Voeg Nieuw Album toe

en: Album Sorting
nl: Album Sortering

en: Global Settings
nl: Globale Instellingen

en: System Status
nl: Systeem Status

en: Licensing
nl: Licentie

en:  Set as Album Cover
nl: Stel in als Album Cover

en:  Rotate Image
nl: Afbeelding draaien

en: Enter your Title
nl: Voer Titel in

en: Enter your Description
nl: Voer uw Omschrijving in

en: Enter your Tags
nl: Voer uw tags in

en: Delete Image
nl: Verwijder Afbeelding

en: Delete Video
nl: Verwijder Video

en: Add Gallery using Gallery Bank
nl: Voeg Galerij toe met Gallery Bank

en: Title
nl: Titel

en: Select Gallery
nl: Selecteer Galerij

en: Select Gallery Format
nl: Selecteer Galerij Formaat

en: Images In Row
nl: Aantal Afbeeldingen in een Rij

en: Select Text Format
nl: Selecteer een Tekst Formaat

en: Special Effect
nl: Speciaal Effect

en: Select Special Effect
nl: Selecteer Speciaal Effect

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Animation Effect
nl: Animatie Effect

en: Responsive Gallery
nl: Responsive Galerij

en: Back to Albums
nl: Terug naar Albums

en: Save and Submit Changes
nl: Wijzigingen Opslaan

en: Album Published. Kindly wait for the redirect to happen.
nl: Album Gepubliceerd. U wordt doorverwezen

en: Album Details
nl: Albums Details

en: Album Title
nl: Album Titel

en: Enter your Album Title
nl: Voer uw Album Titel in

en: Description
nl: Omschrijving

en: Upload Images
nl: Afbeeldingen Uploaden

en: Your browser doesn"t have Flash, Silverlight or HTML5 support.
nl: Je browser ondersteunt geen Flash, Silverlight of HTML5.

en: Upload Images
nl: uploaden beelden

en: Your Wordpress Version doesn"t support Wp-media.
nl: Uw Wordpress versie ondersteunt geen Wp-media.

en: Upload Videos
nl: Video's Uploaden

en: Enter your Video Url
nl: Voer uw Video Url in

en: Upload Video
nl: Video Uploaden

en: Your Gallery Bank Album
nl: Uw Gallery Bank Album

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Thumbnail
nl: Miniatuur

en: Title & Description
nl: Titel & Omschrijving

en: Tags (comma separated list)
nl: Tags (gescheiden door komma's)

en: Url to Redirect on click of an Image
nl: Url voor Redirect bij klikken op een Afbeelding

en: Are you sure you want to delete this Image?
nl: Bent u er zeker van dat u de afbeelding wilt verwijderen?

en: Are you sure you want to delete these Images?
nl: Bent u er zeker van dat u de afbeeldingen wilt verwijderen?

en: Album Preview
nl: Album Voorbeeld

en: Please Choose
nl: Kies

en: Re-Order Albums
nl: Rangschik Albums

en: Update Order
nl: Update Rangschikking

en: Sorting Order has been updated.
nl: De Rangschikking is geüpdate

en: Attention! A new vesion of Gallery Bank is available for download.
nl: Let op! Er is een nieuwe versie van Gallery Bank beschikbaar.

en: Click
nl: Klik

en: here
nl: hier

en: to upgrade your version of Gallery Bank.
nl: om uw versie van Gallery Bank te upgraden

en: Delete All Albums
nl: Verwijder Alle Albums

en: Purge Images & Albums
nl: Ruim Afbeeldingen en Albums op

en: Restore Factory Settings
nl: Terug naar Fabrieksinstellingen

en: Existing Albums Overview
nl: Overzicht Bestaande Albums

en: Total Images
nl: Totaal aan afbeeldingen

en: Date of Creation
nl: Datum Aanmaak

en: Preview Album
nl: Bekijk Voorbeeld Album

en: Edit Album
nl: Bewerk Album

en: Re-Order Images
nl: Hergroepeer Afbeeldingen

en: Delete Album
nl: Verwijder Album

en: Are you sure you want to delete this Album?
nl: Bent u er zeker van dat u dit Album wilt verwijderen?

en: Are you sure you want to delete all Albums?
nl: Bent u er zeker van dat u alle Albums wilt verwijderen?

en: Are you sure you want to Restore Factory Settings?
nl: Bent u er zeker van dat u terug wilt naar Fabrieksinstellingen?

en: Are you sure you want to Purge all Images & Albums?
nl: Bent u er zeker van dat u alle Afbeeldingen en Albums wilt Opruimen?

en: Album Updated. Kindly wait for the redirect to happen.
nl: Album geüpdate. Een ogenblik geduld. De pagina wordt herladen.

en: Upload Thumbnails
nl: uploaden Miniaturen

en: Get System Report
nl: Systeemrapport

en: Close System Report
nl: Sluit Systeemrapport

en: Gallery Bank Documentation
nl: Gallery Bank Documentatie

en: Gallery Bank Licensing Module
nl: Gallery Bank Licentiemodule

en: Success! Settings have been updated.
nl: Gelukt! De instellingen zijn geüpdate.

en: Restore Settings
nl: Herstel Instellingen

en: Update Settings
nl: Update Instellingen

en: Settings has been updated.
nl: De instellingen zijn geüpdate.

en: Success! Settings have been restored.
nl: Gelukt!  De instellingen zijn hersteld.

en: Thumbnail Settings
nl: Miniatuurinstellingen

en: Thumbnail Size
nl: Miniatuurgrootte

en: Original
nl: Origineel

en: Border Size
nl: Randdikte

en: Border Radius
nl: Straal Rand

en: Border Color
nl: Randkleur

en: Margin Between Images
nl: Marge tussen Afbeeldingen

en: Text Color
nl: Tekstkleur

en: Text-Align
nl: Tekst Align

en: Font-Family
nl: Lettertype

en: Heading Font-Size
nl: Titel Tekstgrootte

en: Text Font-Size
nl: Tekstgrootte

en: Description Length
nl: Lengte Omschrijving

en: Album Cover Settings
nl: Instellingen Albumhoes

en: Cover Size
nl: Grootte Albumhoes

en: Show Albums
nl: Toon Albums

en: Responsive
nl: responsief

en: With Albums in Row
nl: Met Albums in rij

en: Margin Between Albums
nl: Marge tussen Albums

en: Text for Album Click
nl: Tekst voor klik op Album

en: Filter Settings
nl: Filter Instellingen

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Filter Color
nl: Filterkleur

en: Filter Text Color
nl: Filter Tekstkleur

en: Font-Size
nl: Lettergrootte

en: Roles & Capabilities
nl: Rollen & Mogelijkheden

en: Privileges for Admin
nl: Privileges voor Admin

en: Full Control
nl: Volledige Controle

en: Read
nl: Lees

en: Write
nl: Schrijf

en: Privileges for Editor
nl: Privileges voor Bewerker

en: Privileges for Author
nl: Privileges voor Auteur

en: Privileges for Contributor
nl: Privileges voor Bijdrager

en: Privileges for Subscriber
nl: Privileges voor Abonnee

en: Lightbox Settings
nl: Instellingen Lightbox

en: Lightbox Type
nl: Soort Lightbox

en: Inline Background
nl: Inline Achtergrond

en: Overlay Background
nl: Overlay Achtergrond

en: Fade In Time
nl: Tijd Fade In

en: Fade Out Time
nl: Tijd Fade Out

en: Facebook Comments
nl: Facebook Commentaar

en: Social Sharing
nl: Delen Social Media

en: Image Title
nl: Titel Afbeelding

en: Image Description
nl: Beschrijving Afbeelding

en: Image Uploader Settings
nl: Afbeelding Uploader Instellingen

en: Uploader for Images
nl: afbeelding Uploader

en: Change Uploading Image Name
nl: Verandering uploaden Naam afbeelding

en: Front - End Layout Settings
nl: Layout Settings

en: Text for Back Button
nl: Tekst voor Terugknop

en: Button Color
nl: Kleur Knop

en: Button Text Color
nl: Tekstkleur Knop

en: Album Seperator
nl: Album Afscheider

en: Image url location
nl: Afbeelding url locatie

en: Open in New Window
nl: Openen in nieuw venster

en: Same Window
nl: zelfde venster

en: Pagination Settings for Images
nl: Pagina-instellingen voor Afbeeldingen

en: No. of Images Per Page
nl: Aantal Afbeeldingen per Pagina

en: Slide Show Settings
nl: Slide Show Instellingen

en: Auto Play
nl: Automatisch afspelen

en: Language Direction Settings
nl: Taal Richtinginstellingen

en: Language Direction
nl: Taalrichting

en: Are you sure you want to restore settings?
nl: Weet u zeker dat u alle instellingen wilt herstellen?
