Gallery Bank - en to fi translation catalogue (178 entries)

en: Insert Gallery Bank Shortcode
fi: Lisää Gallery Bank -pikakoodi

en: Select an album below to add it to your post or page.
fi: Valitse albumi alta lisätäksesi sen sivulle tai artikkeliin.

en: Gallery Type
fi: Gallerian tyyppi

en: Albums with Images
fi: Albumi jossa on kuvia

en: Only Images
fi: Vain kuvia

en: Album Format
fi: Albumin tyyppi

en: Select Album Format
fi: Valitse albumin tyyppi

en: Select Album
fi: Valitse albumi

en: Select an Album
fi: Valitse albumi

en: Gallery Format
fi: Gallerian tyyppi

en: Select Gallery Format
fi: Valitse gallerian tyyppi

en: Images in Row
fi: Kuvia rivillä

en: Image Width
fi: Kuvan leveys

en: Albums in Row
fi: Albumeita rivillä

en: Text Format
fi: Tekstin tyyppi

en: Select Format
fi: Valitse tyyppi

en: Special Effects
fi: Erikoistehosteet

en: Animation Effects
fi: Animaatiotehosteet

en: Show Responsive Gallery
fi: Näytä responsiivinen galleria

en: Show Album Title
fi: Näytä albumin otsikko

en: Insert Album
fi: Liitä albumi

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Please select an Album
fi: Valitse albumi

en: Please select an Album Format
fi: Valitse albumin tyyppi

en: Please select a Gallery Images Format
fi: Valitse gallerian kuvien tyyppi

en: Please select a Text Format for the Gallery
fi: Valitse gallerian tekstin tyyppi

en: VIEW ALL
fi: NÄYTÄ KAIKKI

en: Dashboard
fi: Ohjauspaneeli

en: Add New Album
fi: Lisää uusi albumi

en: Album Sorting
fi: Albumien järjestely

en: Global Settings
fi: Yleiset asetukset

en: System Status
fi: Järjestelmän tila

en: Licensing
fi: Lisensointi

en:  Set as Album Cover
fi:  Aseta albumin kansikuvaksi

en:  Rotate Image
fi: Käännä kuvaa

en: Enter your Title
fi: Syötä otsikko

en: Enter your Description
fi: Syötä kuvateksti

en: Enter your Tags
fi: Syötä tagit

en: Delete Image
fi: Poista kuva

en: Delete Video
fi: Poista video

en: Add Gallery using Gallery Bank
fi: Lisää galleria käyttäen Gallery Bankia

en: Title
fi: Otsikko

en: Select Gallery
fi: Valitse galleria

en: Select Gallery Format
fi: Valitse gallerian tyyppi

en: Images In Row
fi: Kuvia rivillä

en: Select Text Format
fi: Valitse tekstin tyyppi

en: Special Effect
fi: Erikoistehoste

en: Select Special Effect
fi: Valitse erikoistehoste

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Animation Effect
fi: Animaatiotehoste

en: Responsive Gallery
fi: Responsiivinen galleria

en: Album Preview
fi: Albumin esikatselu

en: Back to Albums
fi: Takaisin albumeihin

en: Please Choose
fi: Valitse

en: Re-Order Albums
fi: Järjestä albumit uudelleen

en: Update Order
fi: Päivityksen järjestys

en: Sorting Order has been updated.
fi: Järjestely on päivitetty.

en: Attention! A new vesion of Gallery Bank is available for download.
fi: Huomio! Gallery Bankin uusi versio on ladattavissa.

en: Click
fi: Klikkaa

en: here
fi: tästä

en: to upgrade your version of Gallery Bank.
fi: päivittääksesi Gallery Bankin.

en: Dashboard - Gallery Bank
fi: Ohjauspaneeli - Gallery Bank

en: Delete All Albums
fi: Poista kaikki albumit

en: Purge Images & Albums
fi: Puhdista kuvat ja albumit

en: Restore Factory Settings
fi: Palauta tehdasasetukset

en: Existing Albums Overview
fi: Albumien esikatselu

en: Thumbnail
fi: Esikatselukuva

en: Album Title
fi: Albumin otsikko

en: Total Images
fi: Kuvia yhteensä

en: Date of Creation
fi: Luotu

en: Preview Album
fi: Albumin esikatselu

en: Edit Album
fi: Muokkaa albumia

en: Re-Order Images
fi: Järjestä kuvat uudelleen

en: Delete Album
fi: Poista albumi

en: Are you sure you want to delete this Album?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän albumin?

en: Are you sure you want to delete all Albums?
fi: Haluatko varmasti poistaa nämä albumit?

en: Are you sure you want to Restore Factory Settings?
fi: Haluatko varmasti palauttaa tehdasasetukset?

en: Are you sure you want to Purge all Images & Albums?
fi: Haluatko varmasti puhdistaa kaikki kuvat ja albumit?

en: Album
fi: albumi

en: Save Album
fi: Säästä albumi

en: Album Saved. Kindly wait for the redirect to happen.
fi: Albumi Tallennettu. Ystävällisesti odottamaan uudelleenohjaus kohteeseen tapahtuu.

en: Album Details
fi: Albumin kuvaus

en: Enter your Album Title
fi: Syötä albumin otsikko

en: Description
fi: Kuvaus

en: Upload Images
fi: Lataa kuvia

en: Your browser doesn"t have Flash, Silverlight or HTML5 support.
fi: Selaimessasi ei ole Flash-, Silverlight- tai HTML5-tukea.

en: Upload Thumbnails
fi: siirto Pikkukuvat

en: Upload Videos
fi: Lataa videoita

en: Video Url
fi: Videon osoite

en: Enter your Video Url
fi: Syötä videon osoite

en: Upload Video
fi: Lataa video

en: Your Gallery Bank Album
fi: Gallery Bank -albumisi

en: Delete
fi: Poista

en: Title & Description
fi: Otsikko & Kuvateksti

en: Tags (comma separated list)
fi: Tagit (erottele pilkuilla)

en: Url to Redirect on click of an Image
fi: Ohjaa kuvan klikkaus osoitteeseen

en: Are you sure you want to delete this Image?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän kuvan?

en: Are you sure you want to delete these Images?
fi: Haluatko varmasti poistaa nämä kuvat?

en: Get System Report
fi: Avaa järjestelmäraportti

en: Close System Report
fi: Sulje järjestelmäraportti

en: Default
fi: Oletus

en: Gallery Bank Documentation
fi: Gallery Bankin dokumentaatio

en: Gallery Bank Licensing Module
fi: Gallery Bankin lisensointimoduuli

en: Update
fi: Päivitä

en: Success! Settings have been updated.
fi: Onnistui! Asetukset tallennettu.

en: Restore Settings
fi: Palauta asetukset

en: Update Settings
fi: Päivitä asetukset

en: Settings has been updated.
fi: Asetukset on päivitetty.

en: Success! Settings have been restored.
fi: Onnistui! Asetukset palautettu.

en: Thumbnail Settings
fi: Esikatselukuvan asetukset

en: Thumbnail Size
fi: Esikatselukuvan koko

en: Original
fi: Alkuperäinen

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Opacity
fi: Läpinäkyvyys

en: Border Size
fi: Reunuksen koko

en: Border Radius
fi: Kulmien pyöristys

en: Border Color
fi: Reunuksen väri

en: Margin Between Images
fi: Kuvien välinen marginaali

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Text-Align
fi: Tekstin tasaus

en: Font-Family
fi: Kirjasintyyppi

en: Heading Font-Size
fi: Otsikon fonttikoko

en: Text Font-Size
fi: Tekstin fonttikoko

en: Description Length
fi: Kuvatekstin pituus

en: Album Cover Settings
fi: Albumin kansikuvan asetukset

en: Cover Size
fi: Kansikuvan koko

en: Show Albums
fi: näyttää albumit

en: Responsive
fi: vasteellinen

en: With Albums in Row
fi: kanssa Albumeita sisään krs

en: Margin Between Albums
fi: Albumien välinen marginaali

en: Text for Album Click
fi: Albumin klikkausteksti

en: Filter Settings
fi: Suodattimen asetukset

en: Filters
fi: Suodattimet

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Filter Color
fi: Suodattimen väri

en: Filter Text Color
fi: Suodattimen tekstin väri

en: Font-Size
fi: Fonttikoko

en: Roles & Capabilities
fi: Roolit ja kyvyt

en: Privileges for Admin
fi: Pääkäyttäjän oikeudet

en: Full Control
fi: Täydet oikeudet

en: Read
fi: Lukuoikeus

en: Write
fi: Kirjoitusoikeus

en: Privileges for Editor
fi: Toimittajan oikeudet

en: Privileges for Author
fi: Kirjoittajan oikeudet

en: Privileges for Contributor
fi: Avustajan oikeudet

en: Privileges for Subscriber
fi: Lukijan oikeudet

en: Lightbox Settings
fi: Lightboxin asetukset

en: Lightbox Type
fi: Lightboxin tyyppi

en: Inline Background
fi: Rivitetty taustakuva

en: Overlay Background
fi: Peittävä taustakuva

en: Fade In Time
fi: Häivytysaika sisään  Aika

en: Fade Out Time
fi: Häivytysaika pois Aika

en: Facebook Comments
fi: Facebook-kommentit

en: Social Sharing
fi: Sosiaalinen jakaminen

en: Image Title
fi: Kuvan otsikko

en: Image Description
fi: Kuvan kuvateksti

en: Image Uploader Settings
fi: kuva lataajalle asetusten

en: Uploader for Images
fi: lataajalle varten kuvien

en: Change Uploading Image Name
fi: Vaihda lähettäminen Vedoksen nimi

en: Front - End Layout Settings
fi: Loppukäyttäjän ulkoasuasetukset

en: Text for Back Button
fi: Taakse-näppäimen teksti

en: Button Color
fi: Painikkeen väri

en: Button Text Color
fi: Painikkeen tekstin väri

en: Album Seperator
fi: Albumien erotin

en: Image url location
fi: Kuva url sijainti

en: Open in New Window
fi: Avaa uudessa ikkunassa

en: Same Window
fi: Sama Ikkunassa

en: Pagination Settings for Images
fi: Kuvien taittoasetukset

en: Paging
fi: Sivutus

en: No. of Images Per Page
fi: Kuvia sivulla

en: Slide Show Settings
fi: Diaesityksen asetukset

en: Auto Play
fi: Toista automaattisesti

en: Interval
fi: Aikaväli

en: Language Direction Settings
fi: Kielenohjausasetukset

en: Language Direction
fi: Kielenohjaus

en: Are you sure you want to restore settings?
fi: Haluatko varmasti palauttaa asetukset?
