Gallery-Bank - en to da_DK translation catalogue (168 entries)

en: Dashboard
da_DK: Kontrolpanel

en: Album Sorting
da_DK: Album Sortering

en: Global Settings
da_DK: Globale indstillinger

en: System Status
da_DK: systemet status

en: Licensing
da_DK: Licens

en: Add Gallery using Gallery Bank
da_DK: Tilføj Gallery ved hjælp Gallery Bank

en: Insert Gallery Bank Shortcode
da_DK: Indsæt Gallery Bank Kortkode

en: Select an album below to add it to your post or page.
da_DK: Vælg et album nedenfor for at tilføje det til dit indlæg eller side.

en: Gallery Type
da_DK: Billedgalleri type

en: Albums with Images
da_DK: Albummer med billeder

en: Only Images
da_DK: Kun billeder

en: Select Album Format
da_DK: Vælg Album Format

en: Select Album
da_DK: Vælg album

en: Select an Album
da_DK: Vælg et album

en: Gallery Format
da_DK: Galleri format

en: Select Gallery Format
da_DK: Vælg Galleri formatet

en: Images in Row
da_DK: Billeder i Række

en: Image Width
da_DK: Billede Bredde

en: Albums in Row
da_DK: Album i rækken

en: Text Format
da_DK: Tekst format

en: Select Format
da_DK: vælg format

en: Special Effects
da_DK: Specielle Effekter

en: Animation Effects
da_DK: Animationseffekter

en: Show Responsive Gallery
da_DK: Vis Responsive Galleri

en: Show Album Title
da_DK: Vis Album Titel

en: Insert Album
da_DK: Indsæt album

en: Cancel
da_DK: Annuller

en: Please select an Album
da_DK: Vælg et album

en: Please select an Album Format
da_DK: Vælg et album format

en: Please select a Gallery Images Format
da_DK: Vælg et Format for Galleri Billeder

en: Please select a Text Format for the Gallery
da_DK: venligst  Vælg et tekstformat for den Galleri

en: VIEW ALL
da_DK: SE ALLE

en: Add New Album
da_DK: Tilføj nyt album

en:  Set as Album Cover
da_DK:  Angiv som albumomslag

en:  Rotate Image
da_DK: Roter billede

en: Enter your Title
da_DK: Indtast din titel

en: Enter your Description
da_DK: Indtast din beskrivelse

en: Enter your Tags
da_DK: Indtast dine Tags

en: Delete Image
da_DK: Slet Billede

en: Delete Video
da_DK: Slet Video

en: Title
da_DK: Titel

en: Select Gallery
da_DK: Vælg Galleri

en: Select Gallery Format
da_DK: Vælg Galleri Format

en: Images In Row
da_DK: Billeder I Rækken

en: Select Text Format
da_DK: Vælg et Tekstformat

en: Special Effect
da_DK: Specielle Efftkter

en: Select Special Effect
da_DK: Vælg en Speciel Effekt

en: Width
da_DK: Bredde

en: Height
da_DK: Højde

en: Animation Effect
da_DK: Animationseffekt

en: Responsive Gallery
da_DK: Responsive Galleri

en: Back to Albums
da_DK: Tilbage til Album

en: Please Choose
da_DK: Vælg venligst

en: Re-Order Albums
da_DK: Omorganiser Albums

en: Update Order
da_DK: Opdatér Rækkefølge

en: Sorting Order has been updated.
da_DK: Rækkefølgen er opdateret.

en: Attention! A new vesion of Gallery Bank is available for download.
da_DK: Vigtigt! En ny vesion af Gallery Bank er tilgængelig.

en: Click
da_DK: Klik

en: here
da_DK: her

en: to upgrade your version of Gallery Bank.
da_DK: for at opgradere din version af Gallery Bank.

en: Dashboard - Gallery Bank
da_DK: Kontrolpanel - Gallery Bank

en: Delete All Albums
da_DK: Slet Alle Album

en: Purge Images & Albums
da_DK: Rens Billeder & Album

en: Restore Factory Settings
da_DK: Gendan Fabriksindstillinger

en: Existing Albums Overview
da_DK: Overblik over Eksisterende Album

en: Album Title
da_DK: Album Titel

en: Total Images
da_DK: Billeder i alt

en: Date of Creation
da_DK: Oprettelsesdato

en: Edit Album
da_DK: Rediger Album

en: Re-Order Images
da_DK: Omorganiser Billeder

en: Delete Album
da_DK: Slet Album

en: Are you sure you want to delete this Album?
da_DK: Er du sikker på du vil slette dette album?

en: Are you sure you want to delete all Albums?
da_DK: Er du sikker på du vil slette alle Album?

en: Are you sure you want to Restore Factory Settings?
da_DK: Er du sikker på du vil Gendanne fabriksindstillinger?

en: Are you sure you want to Purge all Images & Albums?
da_DK: Er du sikker på du vil rense alle Billeder & Album?

en: Save Album
da_DK: Gem album

en: Album Saved. Kindly wait for the redirect to happen.
da_DK: Album gemt. Vent venligst på omdirigering.

en: Album Details
da_DK: Album Detaljer

en: Enter your Album Title
da_DK: Indtast Titlen på dit Album

en: Description
da_DK: Beskrivelse

en: Upload Images
da_DK: Upload billeder

en: Your browser doesn"t have Flash, Silverlight or HTML5 support.
da_DK: Din browser har ikke Flash, Silverlight eller HTML5 support.

en: Your Wordpress Version doesn"t support Wp-media.
da_DK: Din Wordpress version understøtter ikke WP-Media.

en: Upload Videos
da_DK: Upload Videoer

en: Video Url
da_DK: Video URL

en: Enter your Video Url
da_DK: Indtast URL'en til din video

en: Upload Video
da_DK: Upload  Video

en: Your Gallery Bank Album
da_DK: Dit Gallery Bank Album

en: Delete
da_DK: Slet

en: Title & Description
da_DK: Titel og Beskrivelse

en: Tags (comma separated list)
da_DK: Tags (kommasepareret liste)

en: Url to Redirect on click of an Image
da_DK: URL til omdirigering ved klik på billedet

en: Are you sure you want to delete this Image?
da_DK: Er du sikker på du vil slette dette Billede?

en: Are you sure you want to delete these Images?
da_DK: Er du sikker på du vil slette disse billeder?

en: Get System Report
da_DK: Få System Rapport

en: Close System Report
da_DK: Luk System Rapport

en: Default
da_DK: Standard

en: Gallery Bank Documentation
da_DK: Gallery Bank Dokumentation

en: Gallery Bank Licensing Module
da_DK: Gallery Bank Licens Modul

en: Update
da_DK: Opdater

en: Success! Settings have been updated.
da_DK: Indstillinger er blevet opdateret.

en: Restore Settings
da_DK: Gendan Indstillinger

en: Update Settings
da_DK: Opdater Indstillinger

en: Settings has been updated.
da_DK: Indstillingerne er blevet opdateret.

en: Success! Settings have been restored.
da_DK: Indstillinger er blevet gendannet.

en: Thumbnail Settings
da_DK: Thumbnail Indstillinger

en: Thumbnail Size
da_DK: Thumbnail Størrelse

en: Custom
da_DK: Brugerdefineret

en: Opacity
da_DK: Opacitet

en: Border Size
da_DK: Kantstørrelse

en: Border Radius
da_DK: Kant radius

en: Border Color
da_DK: Kantfarve

en: Margin Between Images
da_DK: Margen Mellem Billede

en: Text Color
da_DK: Tekstfarve

en: Text-Align
da_DK: Tekst justering

en: Font-Family
da_DK: Skrifttype Familie

en: Heading Font-Size
da_DK: Overskrift størrelse

en: Text Font-Size
da_DK: Tekst størrelse

en: Description Length
da_DK: Længde på Beskrivelse

en: Album Cover Settings
da_DK: Album Omslag Indstillinger

en: Cover Size
da_DK: Størrelse på omslag

en: Show Albums
da_DK: Vis Albums

en: With Albums in Row
da_DK: Med Albums i Række

en: Margin Between Albums
da_DK: Margen mellem Album

en: Text for Album Click
da_DK: Tekst til album Klik

en: Filter Settings
da_DK: Filtrer indstillingerne

en: Filters
da_DK: Filtre

en: Enable
da_DK: Aktivér

en: Disable
da_DK: Deaktiver

en: Filter Color
da_DK: Filtrer Farve

en: Filter Text Color
da_DK: Filtrer Tekstfarve

en: Font-Size
da_DK: Skriftstørrelse

en: Roles & Capabilities
da_DK: Roller og tilladelser

en: Privileges for Admin
da_DK: Rettigheder til Admin

en: Full Control
da_DK: Fuld Kontrol

en: Read
da_DK: Læs

en: Write
da_DK: Skriv

en: Privileges for Editor
da_DK: Privilegier for Redaktøren

en: Privileges for Author
da_DK: Tilladelser for Forfatteren

en: Privileges for Contributor
da_DK: Tilladelser for Bidragyder

en: Privileges for Subscriber
da_DK: Tilladelser for Abonnent

en: Lightbox Settings
da_DK: Lightbox Indstillinger

en: Inline Background
da_DK: Indlejret Baggrund

en: Overlay Background
da_DK: Overlejring Baggrund

en: Fade In Time
da_DK: Fade In Tid

en: Fade Out Time
da_DK: Fade Out Tid

en: Facebook Comments
da_DK: Facebook Kommentarer

en: Social Sharing
da_DK: Social Deling

en: Image Title
da_DK: Billede Titel

en: Image Description
da_DK: Billedebeskrivelse

en: Image Uploader Settings
da_DK: Indstillinger for Billede Uploader

en: Uploader for Images
da_DK: Uploader for Billeder

en: Change Uploading Image Name
da_DK: Skift Uploading Billedenavn

en: Front - End Layout Settings
da_DK: Front-end Layoutindstillinger

en: Text for Back Button
da_DK: Tekst på Tilbage-knap

en: Button Color
da_DK: Knap farve

en: Button Text Color
da_DK: Knap Tekstfarve

en: Image url location
da_DK: Billede url placering

en: Open in New Window
da_DK: Åbn i nyt vindue

en: Same Window
da_DK: Samme Vindue

en: Pagination Settings for Images
da_DK: Sideskift indstillinger for billeder

en: Paging
da_DK: Bladre

en: No. of Images Per Page
da_DK: Antal billeder per side

en: Slide Show Settings
da_DK: Slide Show Indstillinger

en: Auto Play
da_DK: Auto visning

en: Language Direction Settings
da_DK: Sprogretning Indstillinger

en: Language Direction
da_DK: Sprogretning

en: Are you sure you want to restore settings?
da_DK: Er du sikker på du vil gendanne indstillinger?
