WP Rocket - en to tr_TR translation catalogue (418 entries)

en: Jetpack XML Sitemaps
tr_TR: Jetpack XML Site Haritaları

en: Preload the sitemap from the Jetpack plugin
tr_TR: Site haritasını Jetpack eklentisinden ön yükleme yap

en: We automatically detected the sitemap generated by the %s plugin. You can check the option to preload it.
tr_TR: %s eklentisi tarafından üretilen site haritasını otomatik olarak algıladık. Ön yüklemek için seçeneği işaretleyebilirsiniz.

en: All in One SEO XML sitemap
tr_TR: Tümü Bir SEO XML site haritasında

en: Preload the sitemap from the %s plugin
tr_TR: Site haritasını %s eklentisinden ön yükleme yap

en: Yoast SEO XML sitemap
tr_TR: Yoast SEO XML site haritası

en: Support
tr_TR: Destek

en: Docs
tr_TR: Belgeler

en: FAQ
tr_TR: SSS

en: Settings
tr_TR: Ayarlar

en: Clear this cache
tr_TR: Bu önbelleği temizle

en: %s Update Rollback
tr_TR: %s Güncellemesi Geri Alma

en: Your Cloudflare credentials are valid.
tr_TR: Cloudflare kimlik bilgileriniz geçerli.

en: Your Cloudflare credentials are invalid!
tr_TR: Cloudflare kimlik bilgileriniz geçersiz!

en: Save and optimize
tr_TR: Kaydet ve iyileştir

en: Optimize
tr_TR: İyileştir

[ctx: screen-reader-text]
en: Note:
tr_TR: Not:

[ctx: screen-reader-text]
en: Performance tip:
tr_TR: Performans ipucu:

[ctx: screen-reader-text]
en: Third-party feature detected:
tr_TR: Üçüncü taraf özellik algılandı:

[ctx: screen-reader-text]
en: Warning:
tr_TR: Uyarı:

[ctx: button text]
en: Download settings
tr_TR: Ayarları indir

en: Replace site's hostname with:
tr_TR: Site’nin anamakine adını şununla değiştir:

en: reserved for
tr_TR: ayrılmış olan

en: All files
tr_TR: Tüm dosyalar

en: Images
tr_TR: Resimler

en: Add CNAME
tr_TR: CNAME ekle

en: Watch the video
tr_TR: Görüntüyü izle

en: Basic
tr_TR: Temel

en: Static Files
tr_TR: Sabit Dosyalar

en: Advanced
tr_TR: Gelişmiş

en: Database
tr_TR: Veritabanı

en: Preload
tr_TR: Önyükleme

en: White Label
tr_TR: Beyaz Etiket

en: Tools
tr_TR: Araçlar

en: License
tr_TR: Lisans

en: Settings saved.
tr_TR: Ayarlar kaydedildi.

en: Cloudflare development mode error: %s
tr_TR: Cloudflare geliştirme kipi hatası: %s

en: Cloudflare development mode %s
tr_TR: Cloudflare geliştirme kipi %s

en: Cloudflare cache level error: %s
tr_TR: Cloudflare önbellek seviyesi hatası: %s

[ctx: Cloudflare caching level]
en: Standard
tr_TR: Standart

en: Cloudflare cache level set to %s
tr_TR: Cloudflare önbellek seviyesi %s olarak ayarlandı

en: Cloudflare minification error: %s
tr_TR: Cloudflare küçültme hatası: %s

en: Cloudflare minification %s
tr_TR: Cloudflare küçültme %s

en: Cloudflare rocket loader error: %s
tr_TR: Cloudflare rocket yükleyici hatası: %s

en: Cloudflare rocket loader %s
tr_TR: Cloudflare rocket yükleyici %s

en: Cloudflare browser cache error: %s
tr_TR: Cloudflare tarayıcı önbelleği hatası: %s

en: Cloudflare browser cache set to %s seconds
tr_TR: Cloudflare tarayıcı önbelleği %s saniyeye ayarlandı

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
tr_TR: İçe aktarma dosyanızı göndermeden önce, şurada belirtilen hatayı düzeltmeniz gerekecek:

en: Choose a file from your computer (maximum size: %s)
tr_TR: Bilgisayarınızdan bir dosya seçin (en fazla boyut: %s)

en: Upload file and import settings
tr_TR: Dosyayı gönder ve ayarları içe aktar

en: Settings import failed: no file uploaded.
tr_TR: Ayarları içe aktarma başarısız oldu: gönderilen dosya yok.

en: Settings import failed: incorrect filename.
tr_TR: Ayarları içe aktarma başarısız oldu: yanlış dosya adı.

en: Settings import failed: incorrect filetype.
tr_TR: Ayarları içe aktarma başarısız oldu: yanlış dosya türü.

en: Settings imported and saved.
tr_TR: Ayarlar içe aktarıldı ve kaydedildi.

en: This could break things!
tr_TR: Bu birşeyleri bozabilirdi!

en: If you notice any errors on your website after having activated this setting, just deactivate it again, and your site will be back to normal.
tr_TR: Bu ayarı etkinleştirdikten sonra web sitenizde herhangi bir hata fark ederseniz, sadece tekrar devre dışı bırakın, ve siteniz normale dönecektir.

en: Before you continue activating this setting, read the documentation:
tr_TR: Bu ayarı etkinleştirmeye devam etmeden önce, belgeleri okuyun:

en: Resolving issues with file optimization
tr_TR: Dosyanın en uygun hale getirilmesiyle sorunlar çözülüyor

en: Fair warning:
tr_TR: Son uyarı:

en: All fields are required!
tr_TR: Tüm alanlar zorunludur!

en: Cloudflare Settings
tr_TR: Cloudflare Ayarları

en: Save your changes to activate the Cloudflare tab.
tr_TR: Cloudflare sekmesini aktif etmek için değişikliklerinizi kaydedin.

en: Transmitting your message …
tr_TR: İletiniz gönderiliyor …

en: Unable to transmit
tr_TR: Gönderilemiyor

en: It seems that communications with Mission Control are temporarily down … Please send a support ticket while our Rocketeers fix the issue.
tr_TR: Görünüşe göre Görev Kontrol ile iletişim geçici olarak kesildi … Roketçiler sorunu düzeltirken lütfen siz de bir destek çağrısı gönderin.

en: Get help from a Support Rocketeer
tr_TR: Bir Destek Roketçisinden yardım alın

en: Last steps before contacting us
tr_TR: Bize ulaşmadan önce son adımlar

en: You have to read the <a href="%s" target="_blank">documentation</a> and to agree to send informations relative to your website to submit a support ticket.
tr_TR: <a href="%s" target="_blank">Belgeleri</a> okumak ve bir destek çağrısı göndermek için web sitenizle ilgili bilgileri göndermeyi kabul etmek zorundasınız.

en: Transmission Received!
tr_TR: Gönderim Alındı!

en: We have received your ticket and will reply back within a few hours!
tr_TR: Çağrınızı aldık ve birkaç saat içinde geri döneceğiz!

en: We answer every ticket, so please check your spam folder if you do not hear from us.
tr_TR: Her çağrıyı yanıtlıyoruz, bu yüzden bizden haber almadıysanız lütfen istenmeyen mesaj klasörünüzü kontrol edin.

en: Hmm, that’s problematic …
tr_TR: Hmm, bu sorunlu …

en: It looks like you have got yourself a “nulled” version of WP Rocket. In order to activate your plugin and receive support and updates you will need a valid license.
tr_TR: Kendinizin WP Rocket'in bir "nulled" sürümüne sahip olduğu görülüyor! Eklentinizi aktif etmek ve destek ve güncellemeleri almak için geçerli bir lisansa ihtiyacınız olacak.

en: Click below to purchase a license with a 20% discount automatically applied.
tr_TR: Otomatik olarak uygulanan %20 indirim ile bir lisans satın almak için aşağıya tıklayın.

en: Buy a valid license now
tr_TR: Hemen geçerli bir lisans satın alın

en: Uh-oh, you’re out of fuel …
tr_TR: Ohoooh, yakıtınız bitmiş ...

en: To keep WP Rocket running with access to support and updates, <strong>you will need to renew your license</strong>.
tr_TR: WP Rocket’i desteğe ve güncellemelere erişim ile çalışır tutmak için <strong>lisansınızı yenilemeniz gerekecek</strong>.

en: Click below to renew with a <strong>discount of 50%</strong> automatically applied!
tr_TR: Otomatik olarak uygulanan <strong>%50 indirim</strong> ile yenilemek için aşağıya tıklayın!

en: Buy renewal now
tr_TR: Şimdi yenileme satın al

en: Activate this setting
tr_TR: Bu ayarı aktif et

en: Cancel
tr_TR: İptal

en: Clear cache
tr_TR: Önbelleği temizle

en: Cache Options
tr_TR: Önbellek Seçenekleri

en: Never cache this page
tr_TR: Bu sayfayı asla önbellekleme

en: Activate these options on this post:
tr_TR: Şu seçenekleri bu yazıda aktif et:

en: LazyLoad for images
tr_TR: Resimler için LazyLoad

en: LazyLoad for iframes/videos
tr_TR: Iframe’ler ve görüntüler için LazyLoad

en: Minify/combine HTML
tr_TR: HTML’i küçült/birleştir

en: Minify/combine CSS
tr_TR: CSS’yi küçült/birleştir

en: Minify/combine JS
tr_TR: JS’yi küçült/birleştir

en: Async CSS
tr_TR: CSS eşitleme

en: Defer JS
tr_TR: JS’i ertele

en: Activate first the %s option.
tr_TR: Önce %s seçeneğini aktif edin.

en: <strong>Note:</strong> None of these options will be applied if this post has been excluded from cache in the global cache settings.
tr_TR: <strong>Not:</strong> Bu yazı genel önbellek ayarlarındaki önbellekten hariç tutulduysa, bu seçeneklerden hiçbiri uygulanmayacaktır.

en: Advanced options
tr_TR: Gelişmiş seçenekler

en: These settings are for advanced cache management. Caching itself works automatically.<br>Read the <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/78-how-often-is-the-cache-updated" target="_blank">documentation on automatic cache management</a> to better understand how caching works.
tr_TR: Bu ayarlar gelişmiş önbellek yönetimi içindir. Kendiliğinden önbellekleme otomatik olarak çalışır.<br>Önbelleklemenin nasıl çalıştığını daha iyi anlamak için <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/78-how-often-is-the-cache-updated" target="_blank">otomatik önbellek yönetimi ile ilgili belgeleri</a> okuyun.

en: Specify URLs of pages or posts that should never get cached (one per line)
tr_TR: Asla önbelleklenmemesi gereken sayfa ve yazıların URL’lerini belirtin (satır başına bir tane)

en: Never cache (URLs):
tr_TR: Asla önbellekleme (URL’ler):

en: Cart and checkout pages set in <strong>%s</strong> will be detected and never cached by default. No need to enter them here.
tr_TR: <strong>%s</strong> içinde ayarlanan sepet ve ödeme sayfaları algılanacak ve varsayılan olarak asla önbelleklenmeyecektir. Bunların buraya girilmesine gerek yok.

en: The domain part of the URL will be stripped automatically.<br>Use %s wildcards to address multiple URLs under a given path.
tr_TR: URL’nin etki alanı kısmı otomatik olarak sadeleştirilecektir.<br>Verilen yol altında çoklu URL’leri adreslemek için %s joker karakterlerini kullanın.

en: Never cache (cookies):
tr_TR: Asla önbellekleme (tanımlama bilgileri):

en: Specify the IDs of cookies that, when set in the visitor’s browser, should prevent a page from getting cached (one per line)
tr_TR: Ziyaretçinin tarayıcısında ayarlandığında, bir sayfanın önbelleklenmesine engel olması gereken, tanımlama bilgilerinin Kimliklerini belirtin (satır başına bir tane)

en: Never cache pages when these cookies are present:
tr_TR: Şu tanımlama bilgileri mevcut olduğunda sayfaları asla önbellekleme:

en: Never cache (user agents):
tr_TR: Asla önbellekleme (kullanıcı tanıtıcıları):

en: Specify user agent strings that should never see cached pages (one per line)
tr_TR: Önbelleklenmiş sayfaları asla görmemesi gereken kullanıcı tanıtıcı dizgisini belirtin (satır başına bir tane)

en: Never send cache pages for these user agents:
tr_TR: Şu kullanıcı tanıtıcıları için önbellek sayfalarını asla gönderme:

en: Use %1$s wildcards to <a href="%2$s" target="_blank">detect parts of UA strings</a>.
tr_TR: <a href="%2$s" target="_blank">UA dizgilerinin parçalarını algılamak</a> için %1$s joker karakterlerini kullanın.

en: Always purge (URLs):
tr_TR: Her zaman temizle (URL’ler):

en: Specify URLs you always want purged from cache whenever you update any post or page (one per line)
tr_TR: Herhangi bir yazıyı veya sayfayı her güncellediğinizde daima önbellekten temizlenmesini istediğiniz URL’leri belirtin (satır başına bir tane)

en: Always purge these URLs from cache when updating any post or page:
tr_TR: Herhangi bir yazı veya sayfa güncellenirken şu URL’leri daima önbellekten temizle:

en: Cache query strings:
tr_TR: Sorgu dizgilerini önbellekle:

en: Specify query strings for caching (one per line)
tr_TR: Önbellekleme için sorgu dizgilerini belirtin (satır başına bir tane)

en: Force caching for URLs with these query strings (GET parameters):
tr_TR: Şu sorgu dizgileri ile URL’leri önbelleklemeye zorla (GET parametreleri):

en: Cache for query strings enables you to force caching for specific GET parameters.
tr_TR: Sorgu dizgilerini önbelleklemek belirli GET parametreleri için önbelleklemeye zorlamanızı etkinleştirir.

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/971-caching-query-strings" target="_blank">Cache for query strings</a> enables you to force caching for specific GET parameters.
tr_TR: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/971-caching-query-strings" target="_blank">Sorgu dizgilerini önbelleklemek</a> belirli GET parametreleri için önbelleklemeye zorlamanızı etkinleştirir.

en: License validation
tr_TR: Lisans doğrulama

en: WP Rocket was not able to automatically validate your license.<br>Follow <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/100-resolving-problems-with-license-validation" target="_blank">this tutorial</a>, or contact <a href="https://wp-rocket.me/support/" target="_blank">support</a> to get this engine started.
tr_TR: WP Rocket, lisansınızı otomatik olarak doğrulayamadı.<br><a href="http://docs.wp-rocket.me/article/100-resolving-problems-with-license-validation" target="_blank">Bu eğitimi</a> takip edin, ya da bu motorun başlatılmasını sağlamak için <a href="https://wp-rocket.me/support/" target="_blank">destek</a> ile iletişime geçin.

en: API key
tr_TR: API anahtarı

en: Email address
tr_TR: E-posta adresi

en: Basic options
tr_TR: Temel seçenekler

en: Caching has been activated automatically, your website should load fast!<br>How about <a href="https://wp-rocket.me/blog/correctly-measure-websites-page-load-time/" target="_blank">testing your loading time</a>? Maybe you don’t even need to configure all these options.
tr_TR: Önbellekleme otomatik olarak aktif edildi, web siteniz hızlı yüklenmelidir!<br><a href="https://wp-rocket.me/blog/correctly-measure-websites-page-load-time/" target="_blank">Yükleme sürenizi denemeye</a>  ne dersiniz? Belki de tüm bu seçenekleri yapılandırmanıza gerek kalmaz.

en: Deactivate if you notice any visually broken items on your website.%s
tr_TR: Eğer web sitenizde herhangi bir görsel olarak bozulmuş öğe fark ederseniz devre dışı bırakın. %s

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/278-common-issues-with-lazyload" target="_blank">Why?</a>
tr_TR: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/278-common-issues-with-lazyload" target="_blank">Neden?</a>

en: Enable for images
tr_TR: Resimler için etkinleştir

en: Enable LazyLoad for images
tr_TR: Resimler için LazyLoad’ı etkinleştir

en: Enable for iframes and videos
tr_TR: Iframe’ler ve görüntüler için etkinleştir

en: Enable LazyLoad for iframes and videos
tr_TR: Iframe’ler ve görüntüler için LazyLoad’ı etkinleştir

en: Replace YouTube iframe with preview image
tr_TR: Önizleme resmi ile YouTube iframe'ini değiştir

en: This can significantly improve your loading time if you have a lot of YouTube videos on a page.
tr_TR: Bir sayfada çok sayıda YouTube görüntüsüne sahipseniz bu önemli ölçüde yükleme sürenizi iyileştirebilir.

en: Reduces the number of HTTP requests, can improve loading time.
tr_TR: HTTP isteklerinin sayısını düşürmek, yükleme süresini iyileştirebilir.

en: Images, iframes, and videos will be loaded only as they enter (or are about to enter) the viewport.
tr_TR: Resimler, iframe’ler, ve görüntüler sadece görüş alanına girdikleri gibi (ya da girmek üzereyken) yüklenecektir.

en: Mobile cache:
tr_TR: Mobil cihaz önbelleği:

en: Enable caching for mobile devices
tr_TR: Mobil cihazlar için önbelleklemeyi etkinleştir

en: Makes your website mobile-friendlier.
tr_TR: Web sitenizi mobil cihaz uyumlu yapar.

en: Separate cache files for mobile devices
tr_TR: Mobil cihazlar için önbellek dosyalarını ayır

en: Mobile cache works safest with both options enabled. When in doubt, keep both.
tr_TR: Mobil cihaz önbelleği etkinleştirilen her iki seçenek ile güvenli çalışır. Şüphede kaldığınızda, ikisinide tutun.

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/708-mobile-caching" target="_blank">Mobile cache</a> works safest with both options enabled. When in doubt, keep both.
tr_TR: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/708-mobile-caching" target="_blank">Mobil cihaz önbelleği</a> etkinleştirilen her iki seçenek ile güvenli çalışır. Şüphede kaldığınızda, ikisinide tutun.

en: User cache:
tr_TR: Kullanıcı önbelleği:

en: Enable caching for logged-in WordPress users
tr_TR: Oturum açmış WordPress kullanıcıları için önbelleklemeyi etkinleştir

en: User cache is great when you have user-specific or restricted content on your website.
tr_TR: Web sitenizde kullanıcıya özgü ya da kısıtlı içeriğe sahip olduğunuzda kullanıcı önbelleği mükemmeldir.

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/313-logged-in-user-cache" target="_blank">User cache</a> is great when you have user-specific or restricted content on your website.
tr_TR: Web sitenizde kullanıcıya özgü ya da kısıtlı içeriğe sahip olduğunuzda <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/313-logged-in-user-cache" target="_blank">kullanıcı önbelleği</a> mükemmeldir.

en: Enable caching for pages with <code>https://</code>
tr_TR: <code>https://</code> olan sayfalar için önbelleklemeyi etkinleştir

en: SSL cache:
tr_TR: SSL önbelleği:

en: SSL cache works best when your entire website runs on HTTPS.
tr_TR: SSL önbelleği bütün web siteniz HTTPS üzerinde çalıştığında en iyi şekilde işler.

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/314-using-ssl-with-wp-rocket" target="_blank">SSL cache</a> works best when your entire website runs on HTTPS.
tr_TR: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/314-using-ssl-with-wp-rocket" target="_blank">SSL önbelleği</a> bütün web siteniz HTTPS üzerinde çalıştığında en iyi şekilde işler.

en: Your site runs on HTTPS. SSL cache has been applied automatically.
tr_TR: Siteniz HTTPS üzerinde çalışıyor. SSL önbellek otomatik olarak uygulandı.

en: Emoji cache:
tr_TR: Emoji önbelleği:

en: Use default emoji of visitors’ browser instead of loading emoji from WordPress.org
tr_TR: WordPress.org adresinden emoji yüklemek yerine ziyaretçilerin tarayıcısının varsayılan emoji’sini kullan

en: Embeds:
tr_TR: Gömülüler:

en: Disable WordPress Embeds
tr_TR: WordPress Gömülülerini etkisizleştir

en: Prevents others from embedding content from your site, prevents you from embedding content from other (non-whitelisted) sites, and removes JavaScript requests related to <a href="https://wordpress.org/news/2015/12/clifford/" target="_blank">WordPress Embeds</a>.
tr_TR: Sitenizden gömülü içerikten diğerlerini korur, diğer (beyaz listeye alınmamış) sitelerden gömülü içerikten sizi korur, ve <a href="https://wordpress.org/news/2015/12/clifford/" target="_blank">WordPress Gömülüleri</a> ile ilgili JavaScript isteklerini kaldırır.

en: Specify time after which the global cache gets cleared (0 = unlimited)
tr_TR: Genel önbelleğin ne kadar süre sonra temizleneceği zamanı belirtin (0 = sınırsız)

en: Clear cache after …
tr_TR: Şu süreden sonra önbelleği temizle …

en: Unit of time
tr_TR: Zaman birimi

en: minute(s)
tr_TR: dakika

en: hour(s)
tr_TR: saat

en: day(s)
tr_TR: gün

en: Cache lifespan is the period of time after which all cache files get removed. Enable <a href="%s">Preloading</a> for the cache to be rebuilt automatically after lifespan expiration.
tr_TR: Önbellek geçerlilik süresi, tüm önbellek dosyaları kaldırıldıktan sonraki  zaman dilimidir. Geçerlilik süresi sona erdikten sonra otomatik olarak yeniden oluşturulması için önbellek <a href="%s">Önyüklemeyi</a> etkinleştirin.

en: Reduce lifespan to 10 hours or less if you notice issues that seem to appear periodically.%s
tr_TR: Eğer belirli aralıklarla görünen sorunları fark ederseniz geçerlilik süresini 10 saat veya daha azına düşürün. %s

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/975-nonces-and-cache-lifespan" target="_blank">Why?</a>
tr_TR: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/975-nonces-and-cache-lifespan" target="_blank">Neden?</a>

en: Increase lifespan to a few hours if you notice server issues with this setting.
tr_TR: Eğer bu ayarla ilgili sunucu sorunlarını fark ederseniz geçerlilik süresini birkaç saat arttırın.

en: Cache lifespan:
tr_TR: Önbellek geçerlilik süresi:

en: Content Delivery Network options
tr_TR: İçerik Dağıtım Ağı seçenekleri

en: Your PHP version is lower than 5.4. Cloudflare’s integration requires PHP 5.6 or greater and therefore is not available for you currently. We recommend you contact your web host in order to upgrade to a PHP 5.6 or greater.
tr_TR: PHP sürümünüz 5.4 sürümünden düşük. Cloudflare’in tümleştirmesi PHP 5.6 veya daha yüksek sürümü gerektirir ve bu nedenle şu an sizin için kullanılabilir değildir. PHP 5.6 veya daha yükseğine yükseltmek için web barındırıcınız ile iletişime geçmenizi öneririz.

en: Show Cloudflare settings tab
tr_TR: Cloudflare ayarları sekmesini göster

en: Go to the <a href="%s">Cloudflare tab</a> to edit your Cloudflare settings. The CDN settings below do NOT apply to Cloudflare.<br>Read the documentation on <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/18-using-wp-rocket-with-cloudflare" target="_blank">using WP Rocket with Cloudflare</a>.
tr_TR: Cloudflare ayarlarını düzenlemek için <a href="%s">Cloudflare sekmesine</a> gidin. Aşağıdaki CDN ayarları Cloudflare’a uygulanmaz.<br><a href="http://docs.wp-rocket.me/article/18-using-wp-rocket-with-cloudflare" target="_blank">Cloudflare ile WP Rocket kullanımı</a> ile ilgili belgeleri okuyun.

en: Enable Content Delivery Network
tr_TR: İçerik Dağıtım Ağını etkinleştir

en: All URLs of static files (CSS, JS, images) will be rewritten to the CNAME(s) entered below.
tr_TR: Sabit dosyaların (CSS, JS, resimler) tüm URL’leri aşağıya girilen CNAME(lere)e yeniden yazılacaktır.

en: All URLs of static files (CSS, JS, images) will be rewritten to the CNAME(s) entered below.<br>Read the documentation on <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/42-using-wp-rocket-with-a-cdn" target="_blank">using WP Rocket with a CDN</a>.
tr_TR: Sabit dosyaların (CSS, JS, resimler) tüm URL’leri aşağıya girilen CNAME(lere)e yeniden yazılacaktır.<br><a href="http://docs.wp-rocket.me/article/42-using-wp-rocket-with-a-cdn" target="_blank">Bir CDN ile WP Rocket kullanımı</a> ile ilgili belgeleri okuyun.

en: CDN is disabled because you are using WP Offload S3 and the assets addon to serve your images, CSS and JS files.
tr_TR: CDN etkisizleştirildi çünkü resimleriniz, CSS ve JS dosyalarınıza yarayan WP Offload S3 ve assets addon kullanıyorsunuz.

en: CDN CNAME(S):
tr_TR: CDN CNAME(LER):

en: CDN without SSL:
tr_TR: SSL’siz CDN:

en: Disable CDN functionality on HTTPS pages
tr_TR: HTTPS sayfalarında CDN işlevselliğini etkisizleştir

en: If your CDN account does not fully support SSL, you can disable URL rewriting on HTTPS pages here.
tr_TR: Eğer CDN hesabınızın tamamen SSL desteklemiyorsa, burada HTTPS sayfalarında yeniden URL yazımını etkisizleştirebilirsiniz.

en: Exclude files:
tr_TR: Hariç dosyalar:

en: Specify URL(s) of files that should not get served via CDN (one per line)
tr_TR: CDN aracılığıyla sunulmaması gereken dosyaların URL(lerini)sini belirtin (satır başına bir tane)

en: The domain part of the URL will be stripped automatically.<br>Use %s wildcards to exclude all files of a given file type located at a specific path.
tr_TR: URL’nin etki alanı kısmı otomatik olarak sadeleştirilecektir.<br>Belirli bir yolda bulunan verilen bir dosya türünün tüm dosyalarını hariç tutmak için %s joker karakterlerini kullanın.

[ctx: Cloudflare]
en: Account email:
tr_TR: Hesap e-postası:

en: Enter the email address of your Cloudflare account
tr_TR: Cloudflare hesabınızın e-posta adresini girin

en: Cloudflare account email address
tr_TR: Cloudflare hesabı e-posta adresi

en: Enter the global API key of your Cloudflare account
tr_TR: Cloudflare hesabınızın genel API anahtarını girin

en: Global API key
tr_TR: Genel API anahtarı

en: <a href="%s" target="_blank">Retrieve your API key</a>
tr_TR: <a href="%s" target="_blank">API anahtarınızı geri alın</a>

[ctx: Cloudflare]
en: Global API key:
tr_TR: Genel API anahtarı:

[ctx: Cloudflare]
en: Domain:
tr_TR: Etki alanı:

en: Cloudflare domain
tr_TR: Cloudflare etki alanı

[ctx: Cloudflare]
en: Development mode:
tr_TR: Geliştirme kipi:

en: Development Mode
tr_TR: Geliştirme Kipi

en: Off
tr_TR: Kapalı

en: On
tr_TR: Açık

en: Temporarily enter development mode on your website. This setting will automatically get turned off after 3 hours. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>
tr_TR: Web sitenizi geçici olarak geliştirme kipine alın. Bu ayar otomatik olarak 3 saat sonra kapatılacak. <a href="%s" target="_blank">Daha fazla bilgi edinin</a>

[ctx: Cloudflare]
en: Optimal settings:
tr_TR: En uygun ayarlar:

en: Automatically enhances your Cloudflare configuration for speed, performance grade, and compatibility.
tr_TR: Hız, performans puanı ve uyumluluk için Cloudflare yapılandırmanızı otomatik olarak iyileştirir.

[ctx: Cloudflare]
en: Relative Protocol:
tr_TR: Göreli Protokol:

en: HTTPS Protocol Rewrite
tr_TR: HTTPS Protokol Yeniden Yazma

en: Should only be used with Cloudflare’s <a href="%1$s" target="_blank">Flexible SSL</a> feature.<br>URLs of static files (CSS, JS, images) will be rewritten to use relative protocol (%2$s instead of %3$s or %4$s).
tr_TR: Sadece Cloudflare’in <a href="%1$s" target="_blank">Flexible SSL</a> özelliği ile kullanılmalıdır.<br>Sabit dosyaların (CSS, JS, resimler) URL’leri, göreli protokol (%3$s veya %4$s yerine %2$s) kullanmak için yeniden yazılacaktır.

en: Clear Cloudflare cache:
tr_TR: Cloudflare önbelleğini temizle:

en: Clear Cloudflare cache
tr_TR: Cloudflare önbelleğini temizle

en: Purges cached resources for your website. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>
tr_TR: Web sitenizin önbelleklenmiş kaynaklarını temizler. <a href="%s" target="_blank">Daha fazla bilgi ednin</a>

en: Database Optimization
tr_TR: Veritabanı İyileştirme

en: Backup your database before you run a cleanup!<br>Once a database optimization has been performed, there is no way to undo it.
tr_TR: Temizlemeyi çalıştırmadan önce veritabanınızı yedekleyin!<br>Bir kere bir veritabanı iyileştirmesi yapıldı mı, bunu geri almanın hiç yolu yoktur.

en: Posts cleanup:
tr_TR: Yazıları temizleme:

en: Revisions
tr_TR: Düzeltmeler

en: Cleanup revisions
tr_TR: Düzeltmeleri temizle

en: %d revision in your database. | %d revisions in your database.
tr_TR[0]: Veritabanınızdaki %d düzeltme.

en: Auto Drafts
tr_TR: Otomatik Taslaklar

en: Cleanup auto drafts
tr_TR: Otomatik taslakları temizle

en: %d draft in your database. | %d drafts in your database.
tr_TR[0]: Veritabanınızdaki %d taslak.

en: Trashed posts
tr_TR: Çöpe atılmış yazılar

en: Cleanup trashed posts
tr_TR: Çöpe atılmış yazıları temizle

en: %d trashed post in your database. | %d trashed posts in your database.
tr_TR[0]: Veritabanınızdaki %d çöpe atılmış yazı.

en: Comments cleanup:
tr_TR: Yorumları temizleme:

en: Spam comments
tr_TR: İstenmeyen yorumlar

en: Cleanup spam comments
tr_TR: İstenmeyen yorumları temizle

en: %d spam comment in your database. | %d spam comments in your database.
tr_TR[0]: Veritabanınızdaki %d istenmeyen yorum.

en: Trashed comments
tr_TR: Çöpe atılmış yorumlar

en: Cleanup trashed comments
tr_TR: Çöpe atılmış yorumları temizle

en: %d trashed comment in your database. | %d trashed comments in your database.
tr_TR[0]: Veritabanınızdaki %d çöpe atılmış yorum.

en: Transients cleanup:
tr_TR: Geçicileri temizleme:

en: Expired transients
tr_TR: Süresi dolan geçiciler

en: Cleanup expired transients
tr_TR: Süresi dolan geçicileri temizle

en: %d expired transient in your database. | %d expired transients in your database.
tr_TR[0]: Veritabanınızdaki %d süresi dolan geçici.

en: All transients
tr_TR: Tüm geçiciler

en: Cleanup all transients
tr_TR: Tüm geçicileri temizle

en: %d transient in your database. | %d transients in your database.
tr_TR[0]: Veritabanınızdaki %d geçici.

en: Database cleanup:
tr_TR: Veritabanı temizleme:

en: Optimize tables
tr_TR: Tabloları iyileştir

en: Optimize database tables
tr_TR: Veritabanı tablolarını iyileştirin

en: %d table to optimize in your database. | %d tables to optimize in your database.
tr_TR[0]: Veritabanınızda iyileştirmek için %d tablo.

en: Automatic cleanup:
tr_TR: Otomatik temizleme:

en: Schedule automatic cleanup
tr_TR: Otomatik temizlemeyi zamanla

en: Schedule an automatic cleanup of the database
tr_TR: Veritabanının otomatik temizleme işlemini zamanlayın

en: Frequency
tr_TR: Sıklık

en: Frequency for the automatic cleanup
tr_TR: Otomatik temizleme için sıklık

en: Daily
tr_TR: Günlük

en: Weekly
tr_TR: Haftalık

en: Monthly
tr_TR: Aylık

en: Save Changes
tr_TR: Değişiklikleri Kaydet

en: Run cleanup:
tr_TR: Temizlemeyi çalıştır:

en: “%1$s” will save your settings and run a database optimization; “%2$s” below will only save your settings.
tr_TR: “%1$s” ayarlarınızı kaydedecek ve bir veritabanı iyileştirmesi çalıştıracak; aşağıdaki “%2$s” düğmesi sadece ayarlarınızı kaydedecek.

en: Files optimization
tr_TR: Dosyaları iyileştirme

en: Heads up! These options are not equally suitable for all WordPress setups.<br>If you notice any visual issues on your site, just turn off the last option(s) you had activated here. <br>Read the documentation on <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/19-resolving-issues-with-minification" target="_blank">troubleshooting file optimization</a>.
tr_TR: Dikkat edin! Bu seçenekler tüm WordPress kurulumları için eşit bir şekilde uygun değildir.<br>Eğer sitenizde herhangi bir görsel sorun fark ederseniz, sadece burada aktif ettiğiniz son seçene(kleri)ği kapatın. <br><a href="http://docs.wp-rocket.me/article/19-resolving-issues-with-minification" target="_blank">Dosya iyileştirme sorunu giderme</a> ile ilgili belgeleri okuyun.

en: Minification (%1$s) is currently activated in <strong>Autoptimize</strong>. If you want to use %2$s’s minification, disable those options in Autoptimize.
tr_TR: Küçültme (%1$s) şu anda <strong>Autoptimize</strong> içinde aktif edildi. Eğer %2$s’in küçülttürmesini kullanmak istiyorsanız, Autoptimize içindeki bu seçenekleri etkisizleştirin.

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/19-resolving-issues-with-minification" target="_blank">Why?</a>
tr_TR: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/19-resolving-issues-with-minification" target="_blank">Neden?</a>

en: Minify HTML files
tr_TR: HTML dosyalarını küçült

en: Minify CSS files
tr_TR: CSS dosyalarını küçült

en: Minify JS files
tr_TR: JS dosyalarını küçült

en: Reduces file size, can improve loading time.
tr_TR: Dosya boyutunu düşürmek, yükleme süresini iyileştirebilir.

en: Removes spaces and comments from static files, enables browsers and search engines to faster process HTML, CSS, and JavaScript files.
tr_TR: Sabit dosyalardan boşlukları ve açıklamaları kaldırır, HTML, CSS, ve JavaScript dosyalarını daha hızlı işlemesi için tarayıcıları ve arama motorlarını etkinleştirir.

en: Minify files:
tr_TR: Dosyaları küçült:

en: Concatenate Google Fonts
tr_TR: Google Yazı Tiplerini birleştir

en: Concatenate CSS files
tr_TR: CSS dosyalarını birleştir

en: Concatenate JS files
tr_TR: JS dosyalarını birleştir

en: These settings are not recommended if your site uses HTTP/2.%s
tr_TR: Bu ayarlar, siteniz HTTP/2 kullanıyor ise önerilmez.%s

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/1009-configuration-for-http-2" target="_blank">More info</a>
tr_TR: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/1009-configuration-for-http-2" target="_blank">Daha fazla bilgi</a>

en: Combine files:
tr_TR: Dosyaları birleştir:

en: Exclude CSS:
tr_TR: Hariç tutulan CSS:

en: Specify URLs of CSS files to be excluded from minification and concatenation (one per line)
tr_TR: Küçültmeden ve birleştirmeden hariç tutulacak CSS dosyalarının URL’lerini belirtin (satır başına bir tane)

en: CSS files to be excluded from minification and concatenation:
tr_TR: Küçültmeden ve birleştirmeden hariç tutulacak CSS dosyaları:

en: The domain part of the URL will be stripped automatically.<br>Use %s wildcards to exclude all CSS files located at a specific path.
tr_TR: URL’nin etki alanı kısmı otomatik olarak sadeleştirilecektir.<br>Belirli bir yolda bulunan tüm CSS dosyalarını hariç tutmak için %s joker karakterlerini kullanın.

en: Exclude JS:
tr_TR: Hariç tutulan JS:

en: Specify URLs of JS files to be excluded from minification and concatenation (one per line)
tr_TR: Küçültmeden ve birleştirmeden hariç tutulacak JS dosyalarının URL’lerini belirtin (satır başına bir tane)

en: JS files to be excludeded from minification and concatenation:
tr_TR: Küçültmeden ve birleştirmeden hariç tutulacak JS dosyaları:

en: The domain part of the URL will be stripped automatically.<br>Use %s wildcards to exclude all JS files located at a specific path.
tr_TR: URL’nin etki alanı kısmı otomatik olarak sadeleştirilecektir.<br>Belirli bir yolda bulunan tüm JS dosyalarını hariç tutmak için %s joker karakterlerini kullanın.

en: Remove query strings:
tr_TR: Sorgu dizgilerini kaldır:

en: Remove query strings from static resources
tr_TR: Sorgu dizgilerini sabit kaynaklardan kaldır

en: Can improve the performance grade on <a href="%s" target="_blank">GT Metrix</a>.
tr_TR: <a href="%s" target="_blank">GT Metrix</a>’teki performans puanını iyileştirebilir.

en: Removes the version query string from static files (e.g. style.css?ver=1.0) and encodes it into the file name instead (e.g. style-1-0.css).
tr_TR: Sabit dosyalardan sürüm sorgu dizgisini kaldırır (örn. style.css?ver=1.0) ve bunun yerine dosya adı içine bunu kodlar (örn. style-1-0.css).

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/108-render-blocking-javascript-and-css-pagespeed" target="_blank">Why?</a>
tr_TR: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/108-render-blocking-javascript-and-css-pagespeed" target="_blank">Neden?</a>

en: Optimize CSS delivery
tr_TR: CSS dağıtımını iyileştir

en: Critical path CSS will be automatically generated.%s
tr_TR: Önemli yol CSS'si otomatik olarak oluşturulacaktır.%s

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/108-render-blocking-javascript-and-css-pagespeed#critical-path-css" target="_blank">More info</a>
tr_TR: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/108-render-blocking-javascript-and-css-pagespeed#critical-path-css" target="_blank">Daha fazla bilgi</a>

en: Load JS files deferred
tr_TR: Ertelenmiş JS dosyalarını yükle

en: Safe mode (recommended)
tr_TR: Güvenli kip (önerilir)

en: Defer JS files safely
tr_TR: JS dosyalarını güvenle ertele

en: Safe mode for deferred JS ensures support for inline jQuery references from themes and plugins by loading jQuery at the top of the document as a render-blocking script. Deactivating may result in broken functionality, test thoroughly!
tr_TR: Ertelenmiş JS için güvenli kip, bir işleyişi engelleme betiği olarak belgenin en başında jQuery yükleyerek temalardan ve eklentilerden gelen satır içi jQuery kaynakları için desteği sağlama alır. Devre dışı bırakmak işlevselliğin bozulmasıyla sonuçlanabilir, iyice deneyin!

en: Reduces the number of initial HTTP requests, can improve loading time and performance grade.
tr_TR: İlk HTTP isteklerinin sayısını düşürmek, yükleme süresini ve performans puanını iyileştirebilir.

en: Render-blocking CSS/JS:
tr_TR: İşleyişi engelleme CSS/JS’si:

en: Preload options
tr_TR: Önyükleme seçenekleri

en: Activate sitemap-based cache preloading
tr_TR: Site haritası tabanlı önbellek önyüklemesini aktif et

en: Sitemap preloading runs automatically when the cache lifespan expires. You can also launch it manually from the upper toolbar menu, or from the Tools tab.
tr_TR: Önbellek geçerlilik süresi sona erdiğinde site haritası önyüklemesi otomatik olarak çalışır. Ayrıca üstteki araç çubuğu menüsünden ya da Araçlar sekmesinden el ile çalıştırablirsiniz.

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/8-how-the-cache-is-preloaded" target="_blank">Sitemap preloading</a> runs automatically when the cache lifespan expires. You can also launch it manually from the upper toolbar menu, or from the Tools tab.
tr_TR: Önbellek geçerlilik süresi sona erdiğinde <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/8-how-the-cache-is-preloaded" target="_blank">site haritası önyüklemesi</a> otomatik olarak çalışır. Ayrıca üstteki araç çubuğu menüsünden ya da Araçlar sekmesinden el ile çalıştırablirsiniz.

en: Sitemap preloading:
tr_TR: Site haritası önyüklemesi:

en: Sitemap crawl interval:
tr_TR: Site haritası gezinme aralığı:

en: <span class="screen-reader-text">This is the </span>waiting time between each URL crawl
tr_TR: <span class="screen-reader-text">Bu </span>her URL gezinmesi arasındaki bekleme süresidir

en: Sets the intervall between each URL crawl
tr_TR: Her URL gezinmesi arasındaki aralığı ayarlar

en: Set a higher value if you notice any overload on your server!
tr_TR: Sunucunuzda herhangi bir aşırı yük fark ederseniz yüksek bir değere ayarlayın!

en: Sitemaps for preloading:
tr_TR: Önyükleme için site haritaları:

en: Specify XML sitemap(s) to be used for preloading (one per line)
tr_TR: Önyükleme için kullanılacak XML site harita(larını)sını belirtin (satır başına bir tane)

en: Sitemap files to use for preloading
tr_TR: Önyükleme için kullanılacak site haritası dosyaları

en: The sitemap files to use for preloading the cache
tr_TR: Önbelleği önyükleme için kullanılacak site haritası dosyaları

en: Preload bot:
tr_TR: Önyükleme botu:

en: Manual
tr_TR: Elle

en: Activate manual preload (from upper toolbar, or from Tools tab of WP Rocket)
tr_TR: Elle önyüklemeyi aktif et (üstteki araç çubuğundan, ya da WP Rocket’in Araçlar sekmesinden)

en: Automatic
tr_TR: Otomatik

en: Activate automatic preload after content updates
tr_TR: İçerik güncellemelerinden sonra otomatik önyüklemeyi aktif et

en: Bot-based preloading should only be used on well-performing servers. Once activated, it gets triggered automatically after you add or update content on your website. You can also launch it manually from the upper toolbar menu, or from the Tools tab.
tr_TR: Bot-tabanlı önyükleme sadece iyi işleyen sunucularda kullanılmalıdır. Bir kez aktif edildi mi, web sitenize içerik ekledikten veya güncelledikten sonra otomatik olarak tetiklenir. Ayrıca üstteki araç çubuğu menüsünden ya da Araçlar sekmesinden el ile çalıştırablirsiniz.

en: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/8-how-the-cache-is-preloaded" target="_blank">Bot-based preloading</a> should only be used on well-performaning servers. Once activated, it gets triggered automatically after you add or update content on your website. You can also launch it manually from the upper toolbar menu, or from the Tools tab.
tr_TR: <a href="http://docs.wp-rocket.me/article/8-how-the-cache-is-preloaded" target="_blank">Bot tabanlı önyükleme</a> sadece iyi çalışan sunucularda kullanılmalıdır. Bir kez aktif edildiğinde, web sitenize içerik eklemenizden veya güncellemenizden sonra otomatik olarak tetiklenir. Ayrıca üstteki araç çubuğu menüsünden, ya da Araçlar sekmesinden el ile çalıştırabilirsiniz.

en: Deactivate these options if you notice any overload on your server!
tr_TR: Sunucunuzda herhangi bir aşırı yük fark ederseniz bu seçenekleri devre dışı bırakın!

en: Prefetch DNS requests:
tr_TR: DNS isteklerini önceden getir:

en: Specify external hosts to be prefetched (no <code>http:</code>, one per line)
tr_TR: Önceden getirilecek olan harici anamakineleri belirtin (<code>http:</code> olmayacak, satır başına bir tane)

en: <a href="https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTTP/Headers/X-DNS-Prefetch-Control" target="_blank">DNS prefetching</a> can make external files load faster, especially on mobile networks.
tr_TR: <a href="https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTTP/Headers/X-DNS-Prefetch-Control" target="_blank">DNS önceden getirme</a> harici dosya ve klasörlerin hızlı yüklenmesini sağlayabilir, özellikle mobil ağlarda.

en: The <a href="%s" target="_blank">WP Rocket documentation</a> provides answers to many common questions, check it out!<br>Our Happiness Rocketeers will help you sort out any questions you may have regarding this plugin.<br>Please help us to help you and provide detailed information.
tr_TR: <a href="%s" target="_blank">WP Rocket belgeleri</a> birçok genel sorunun yanıtlarını sağlar, göz atın!<br>Mutlu Roketçilerimiz, bu eklentiye ilişkin sahip olabileceğiniz herhangi bir sorunuzu açıklığa kavuşturmada size yardımcı olacak.<br>Size yardım etmek ve ayrıntılı bilgileri sağlamak için lütfen bize yardımcı olun.

en: Summary:
tr_TR: Özet:

en: In one sentence: What is going on, or wrong?
tr_TR: Tek cümleyle: Neler oluyor, ya da yanlış olan nedir?

en: Summary
tr_TR: Özet

en: Description:
tr_TR: Açıklama:

en: <strong>Now be specific!</strong><br>We have pre-filled the form with some questions for you to phrase your description along.<br>We speak English, French, German, Italian, Serbian, and Spanish.
tr_TR: <strong>Şimdi açık olun!</strong><br>Açıklamanızı ifade etmenizin yanında formu bazı sorular ile önceden doldurduk.<br>Bizler İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Sırpça, ve İspanyolca konuşuyoruz.

en: Description
tr_TR: Açıklama

en: - What did you do?
    - What did you see?
    - What had you expected to see?
    - Where can we see your issue?
    - What steps do we need to perform in order to see it?
tr_TR: - Ne yaptınız?
    - Ne gördünüz?
    - Ne görmeyi beklediniz?
    - Sorununuzu nerede görebiliriz?
    - Görmeyi sağlamak için hangi adımlara ihtiyacımız var?

en: I have read the <a href="%s" target="_blank">documentation</a> and agree that WP Rocket automatically detects my WordPress version and list of active plugins when I send this form.
tr_TR: <a href="%s" target="_blank">Belgeleri</a> okudum ve bu formu gönderdiğimde WP Rocket’in otomatik olarak WordPress sürümümü ve aktif eklentilerin liistesini algılamasını kabul ediyorum.

[ctx: button text]
en: Send your ticket
tr_TR: Çağrınızı gönderin

en: Beta testing:
tr_TR: Beta deneme:

en: Yes, I would like to receive beta versions of WP Rocket as updates. I understand that beta versions may contain unstable code, and I know how to roll back to a stable version manually if I have to.
tr_TR: Evet, WP Rocket’in beta sürümlerini güncellemeler olarak almak isterim. Beta sürümlerin kararsız kod içerebildiğini anlıyorum, ve yapmak zorunda kalırsam kararlı bir sürüme nasıl el ile geri alınacağını biliyorum.

en: Beta Testing
tr_TR: Beta Deneme

en: Analytics:
tr_TR: Çözümsel:

en: Allow WP Rocket to collect non-sensitive diagnostic data.
tr_TR: WP Rocket'in hassas olmayan tanılama verilerini toplamasına izin verir.

en: Analytics tracking
tr_TR: Çözümsel izleme

en: What info will we collect?
tr_TR: Ne tür bilgi toplayacağız?

en: Below is a detailed view of all data WP Rocket will collect if granted permission. WP Rocket will never transmit any domain names or email addresses (except for license validation), IP addresses, or third-party API keys.
tr_TR: Aşağıdaki, WP Rocket'in izin verilirse toplayacağı tüm verilerin ayrıntılı bir görünümüdür. WP Rocket asla herhangi bir etki alanı adı veya eposta adresini (lisans doğrulaması hariç), IP adreslerini, ya da üçüncü taraf API anahtarlarını iletmeyecek.

en: Clear cache:
tr_TR: Önbelleği temizle:

en: Clear the cache for the whole website.
tr_TR: Bütün web sitesinin önbelleğini temizleyin.

en: Preload cache:
tr_TR: Önbelleği önyükle:

en: Preload the cache according to your <a href="%s">Preload settings</a>.
tr_TR: <a href="%s">Önyükleme ayarları</a>’nıza göre önbelleği önyükleyin.

en: Preload cache
tr_TR: Önbelleği önyükle

en: Purge OPcache:
tr_TR: OPcache temizle:

en: Purge OPcache
tr_TR: OPcache temizle

en: Regenerate Critical Path CSS:
tr_TR: Önemli Yol CSS'sini Yeniden Oluştur:

en: Regenerate Critical Path CSS.
tr_TR: Önemli Yol CSS'sini Yeniden Oluştur.

en: Regenerate Critical Path CSS
tr_TR: Önemli Yol CSS'sini Yeniden Oluştur

en: Export settings:
tr_TR: Ayarları dışa katar:

en: Import settings:
tr_TR: Ayarları içe aktar:

en: Backup your settings with the “%s” button above before you re-install a previous version.
tr_TR: Önceki bir sürümü yeniden yüklemeden önce yukarıdaki “%s” düğmesi ile ayarlarınızı yedekleyin.

en: Rollback:
tr_TR: Geri al:

en: Re-install version %s
tr_TR: %s sürümünü yeniden yükle

en: Has version %1$s caused an issue on your website? You can roll back to the previous major version here.
tr_TR: %1$s sürümü web sitenizde bir soruna mı neden oldu? Burada önceki büyük sürüme geri alabilirsiniz.

en: Has version %1$s caused an issue on your website?<br>You can roll back to the previous major version here. Then <a href="%2$s">send us a support request</a>.
tr_TR: %1$s sürümü web sitenizde bir soruna mı neden oldu?<br>Burada önceki büyük sürüme geri alabilirsiniz. Ondan sonra <a href="%2$s">bize bir destek isteği gönderin</a>.

en: If <a href="%s" target="_blank">Varnish</a> runs on your server, you must activate the option below.<br>You would know if Varnish is active. If you don’t know, you can safely ignore this setting.
tr_TR: Eğer sunucunuzda <a href="%s" target="_blank">Varnish</a> çalışıyorsa, aşağıdaki seçeneği aktif etmek zorundasınız.<br>Varnish aktif ise bilirsiniz. Eğer bilmiyorsanız, bu ayarı güvenli olarak yoksayabilirsiniz.

en: Sync Varnish cache:
tr_TR: Varnish önbelleğini eşitle:

en: Purge Varnish cache automatically
tr_TR: Varnish önbelleğini otomatik olarak temizle

en: Sync Varnish cache with plugin cache
tr_TR: Varnish önbelleğini eklenti önbelleği ile eşitle

en: Varnish cache will be purged each time %s clears its cache to ensure content is always up to date.
tr_TR: Varnish önbelleği, %s önbelleğini her temizlediğinde içerğin her zaman güncel olduğunu garantilemek için temizlenecektir.

en: Plugin Name:
tr_TR: Eklenti Adı:

en: Plugin URI:
tr_TR: Eklenti URI’si:

en: Author:
tr_TR: Hazırlayan:

en: Author URI:
tr_TR: Hazırlayan URI’si:

en: Reset White Label values to default
tr_TR: Beyaz Etiketli değerleri varsayılana sıfırla

en: The Support tab and all links to WP Rocket’s documentation will be hidden when you customize these fields.
tr_TR: Destek sekmesi ve WP Rocket’in belgelerine olan tüm bağlantılar, bu alanları özelleştirdiğinizde gizlenecektir.

en: <strong>%1$s</strong> has not been deactivated due to missing writing permissions.<br>
    Make <strong>%2$s</strong> writeable and retry deactivation, or force deactivation now:
tr_TR: <strong>%1$s</strong>, eksik yazma izinlerinden dolayı devredışı bırakılmadı.<br>
    <strong>%2$s</strong> yazılabilir yapın ve devredışı bırakmayı yeniden deneyin, ya da şimdi devredışı bırakmaya zorlayın:

en: <strong>%s</strong>: One or more plugins have been enabled or disabled, clear the cache if they affect the front end of your site.
tr_TR: <strong>%s</strong>: Bir ya da daha fazla eklenti etkinleştirildi veya etkisizleştirildi, sitenizin ön ucunu etkilerse önbelleği temizleyin.

en: <strong>%s</strong>: The following plugins are not compatible with this plugin and may cause unexpected results:
tr_TR: <strong>%s</strong>: Aşağıdaki eklentiler bu eklenti ile uyumlu değil ve beklenmedik sonuçlara neden olabilir:

en: Deactivate
tr_TR: Devre Dışı Bırak

en: %1$s: A custom permalink structure is required for the plugin to work properly. %2$sGo to permalinks settings%3$s
tr_TR: %1$s: Özel bir kalıcı bağlantı yapısı eklentinin düzgün bir şekilde çalışması için gereklidir. %2$sKalıcı bağlantılar ayarlarına gidin%3$s

en: %1$s is good to go! %2$sTest your load time%4$s, or visit your %3$ssettings%4$s.
tr_TR: %1$s gitmeye hazır! %2$sYükleme sürenizi deneyin%4$s, ya da %3$sayarlarınızı%4$s ziyaret edin.

en: Activate Imagify
tr_TR: Imagify’ı Etkinleştir

en: Install Imagify for Free
tr_TR: Imagify’ı Ücretsiz Yükleyin

en: Speed up your website and boost your SEO by reducing image file sizes without losing quality with Imagify.
tr_TR: Imagify ile resim dosyası boyutlarını kalite kaybetmeden küçülterek web sitenizi hızlandırın ve SEO’nuzu yükseltin.

en: More details
tr_TR: Daha fazla ayrıntı

en: Would you allow WP Rocket to collect non-sensitive diagnostic data from this website?
tr_TR: WP Rocket'in hassas olmayan tanılama verilerini bu web sitesinden toplamasına izin verir misiniz?

en: This would help us to improve WP Rocket for you in the future.
tr_TR: Bu bize gelecekte WP Rocket'i sizin için iyileştirmemize yardımcı olacak.

en: Yes, allow
tr_TR: Evet, izin ver

en: No, thanks
tr_TR: Hayır, teşekkürler

en: Thank you!
tr_TR: Teşekkür ederim!

en: WP Rocket now collects these metrics from your website:
tr_TR: WP Rocket web sitenizden şimdi şu ölçüleri toplar:

en: %s: Cache cleared.
tr_TR: %s: Önbellek temizlendi.

en: %s: Post cache cleared.
tr_TR: %s: Yazı önbelleği temizlendi.

en: %s: Term cache cleared.
tr_TR: %s: Terim önbelleği temizlendi.

en: %s: User cache cleared.
tr_TR: %s: Kullanıcı önbelleği temizlendi.

en: Sitemap preload: %d uncached pages have now been preloaded. (refresh to see progress)
tr_TR: Site haritası önyükleme: %d önbelleklenmeyen sayfanın şimdi önyüklemesi yapıldı. (ilerlemeyi görmek için yenileyin)

en: Sitemap preload: %d pages have been cached.
tr_TR: Site haritası önyükleme: %d sayfa önbelleklendi

en: %1$s %2$s requires at least PHP %3$s to function properly. To use this version, please ask your web host how to upgrade your server to PHP %3$s or higher. If you are not able to upgrade, you can rollback to the previous version by using the button below.
tr_TR: %1$s %2$s, düzgün bir şekilde işlemesi için en az PHP %3$s gerektirir. Bu sürümü kullanmak için lütfen web barındırıcınıza sunucunuzu PHP %3$s veya daha yüksek sürümüne nasıl yükselteceğinizi sorun. Eğer yükseltemiyorsanız, aşağıdaki düğmeyi kullanarak önceki sürüme geri döndürebilirsiniz.

en: Force deactivation
tr_TR: Devredışı bırakmaya zorla

en: The following code should have been written to this file:
tr_TR: Aşağıdaki kod bu dosyaya yazılmalıdır:

en: Dismiss this notice.
tr_TR: Bu bildirimi anımsatma.

en: %s cannot configure itself due to missing writing permissions.
tr_TR: Eksik yazma izinlerinden dolayı %s kendini yapılandıramıyor.

en: Affected file/folder: %s
tr_TR: Etkilenen dosya/klasör: %s

en: Troubleshoot: %1$sHow to make system files writeable%2$s
tr_TR: Sorun giderme: %1$sSistem dosyalarını nasıl yazılabilir yaparsınız%2$s

en: An unexpected error occurred. Something may be wrong with WP-Rocket.me or this server&#8217;s configuration. If you continue to have problems, please try the <a href="%s">support forums</a>.
tr_TR: Beklenmedik bir hata meydana geldi. WP-Rocket.me veya bu sunucunun yapılandırması ile ilgili birşey yanlış gitmiş olabilir. Eğer sorunlar yaşamaya devam ederseniz, lütfen <a href="%s">destek forumlarını</a> deneyin.

en: Critical CSS for %s generated.
tr_TR: %s için Önemli CSS oluşturuldu.

en: Critical CSS generation is currently running: %1$d of %2$d page types completed. (Refresh this page to view progress)
tr_TR: Önemli CSS oluşturma şu anda çalışıyor: %1$d / %2$d sayfa türü tamamlandı. (İlerlemeyi görmek için bu sayfayı yenileyin)

en: Critical CSS generation finished for %1$d of %2$d page types.
tr_TR: Önemli CSS oluşturma, %1$d / %2$d sayfa türü için bitti.

en: Database optimization process is running
tr_TR: Veritabanı iyileştirme işlemi çalışıyor

en: Database optimization process is complete. Everything was already optimized!
tr_TR: Veritabanı iyileştirme işlemi tamamlandı. Herşey zaten iyileştirildi!

en: Database optimization process is complete. List of optimized items below:
tr_TR: Veritabanı iyileştirme işlemi tamamlandı. İyileştirilen öğelerin listesi aşağıdadır:

en: %1$d %2$s optimized.
tr_TR: %1$d %2$s iyi hale getirildi.

en: All languages
tr_TR: Tüm diller

en: Clear this post
tr_TR: Bu yazıyı temizle

en: Purge this URL
tr_TR: Bu URL’yi temizle

en: Documentation
tr_TR: Belgeler

en: %s clear
tr_TR: %s temiz

en: weekly
tr_TR: haftalık

en: monthly
tr_TR: aylık

en: Cloudflare cache purge error: %s
tr_TR: Cloudflare önbellek temizleme hatası: %s

en: CloudFlare cache sucessfully purged
tr_TR: CloudFlare önbelleği başarılı olarak temizlendi

en: <strong>JS</strong> files with Deferred Loading JavaScript
tr_TR: Yüklemesi Ertelenmiş JavaScript’i olan <strong>JS</strong> dosyaları

en: Add URL
tr_TR: URL ekle

en: There seems to be an issue with outgoing connections from your server. Resolve per documentation, or contact support.
tr_TR: Sunucunuzdan giden bağlantılarla ilgili bir sorun olduğu görünüyor. Belgelerden çözün, ya da destekle iletişime geçin.

en: Server type:
tr_TR: Sunucu türü:

en: PHP version number:
tr_TR: PHP sürüm numarası:

en: WordPress version number:
tr_TR: WordPress sürüm numarası:

en: WordPress multisite:
tr_TR: WordPress çoklu site:

en: Current theme:
tr_TR: Şu anki tema:

en: Current site language:
tr_TR: Şu anki site dili:

en: Active plugins:
tr_TR: Aktif eklentiler:

en: Plugin names of all active plugins
tr_TR: Tüm aktif eklentilerin eklenti adları

en: Anonymized WP Rocket settings:
tr_TR: İsimsizleştirilmiş WP Rocket ayarları:

en: Which WP Rocket settings are active
tr_TR: Hangi WP Rocket ayarları aktif

en: Cloudflare Email and API key are not set
tr_TR: Cloudflare Epostası ve API anahtarı ayarlı değil

en: Missing Cloudflare zone ID. %s could not fix this automatically.
tr_TR: Eksik Cloudflare zone ID. %s bunu otomatik olarak düzeltemedi.

en: Read the %1$sdocumentation%2$s for further guidance.
tr_TR: İleriki rehberlik için %1$sbelgeleri%2$s okuyun.

en: Connection to Cloudflare failed
tr_TR: Cloudflare’a bağlantı başarısız oldu

en: Choose a domain from the list
tr_TR: Listeden bir etki alanı seçin

en: No domain available in your Cloudflare account
tr_TR: Cloudflare hesabınızda hiç etki alanı mevcut değil

en: Your license is not valid.
tr_TR: Lisansınız geçerli değil.

en: You cannot add more websites. Upgrade your account.
tr_TR: Daha fazla web sitesi ekleyemezsiniz. Hesabınızı yükseltin.

en: This website is not allowed.
tr_TR: Bu web sitesine izin verilmedi.

en: This license key is not accepted.
tr_TR: Bu lisans anahtarı kabul edilmedi.

en: Every %d Minutes
tr_TR: Her %d Dakikada
